'Saray yapana kadar uçan tabutları değiştirsin'

'Saray yapana kadar uçan tabutları değiştirsin'
'Saray yapana kadar uçan tabutları değiştirsin'
Konya'da düşen F4 uçağında şehit olan Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış'ın Ankara'daki ailesi oğullarının cenaze töreni için Eskişehir'e gitti. Pilotun babası Hayri Tanış, "Oğlumu tabutla uçurdular diye feryat etti.

RADİKAL - Şehidin babası Hayri Tanış, gazetecilere "Bunları yazın uçan tabutlarla gitti diye yazın. Saray yapana kadar uçan tabutları değiştirsin" sözleriyle seslendi.

Konya’da düşen uçakta şehit olan pilotlardan Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış’ın Ankara Yenimahalle’deki baba ocağına ateş düştü. Komutanlar, eve gelerek baba Hayri Danış ve anne Yurdagül Tanış’a acı haberi verdi. Mustafa Tanış’ın evli ve 9 aylık kız çocuk babası olduğu öğrenildi.

Şehit Yüzbaşının anne ve babasının bugün torunlarına bakmak için Eskişehir’e gideceği belirtildi. Ayrıca Yüzbaşı Tanış’ın eğitim için bu ay içinde Almanya’ya ya gideceği kaydedildi. Haberi alarak eve akın eden yakınları ise sinir krizleri geçirdi. Şehidin sokağına ve evine Türk bayrakları asıldı.

Şehit Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış ve Şehit Hava Yüzbaşı Mustafa Delikanlı için yarın sabah Eskişehir’de tören düzenleneceği öğrenildi. Törenin ardından Tanış’ın Kocatepe Camisi’nde yarın öğle namazını müteakip Cebeci Şehitliğinde toprağa verilmesi bekleniyor.

Şehidin babası Hayri Tanış, basın mensuplarına "Bunları yazın uçan tabutlarla gitti diye yazın. Saray yapana kadar uçan tabutları değiştirsin" dedi. (DHA)


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Ankara

  ,

  KONYA

  ,

  şehit

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Kız

  ,

  Hava

  ,

  eğitim