Saraylarda engellilerle doğru iletişim kurulacak

Saraylarda engellilerle doğru iletişim kurulacak
Saraylarda engellilerle doğru iletişim kurulacak
İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı'na bağlı Dolmabahçe Sarayı & Yıldız Sarayı - Şale çalışanlarına "Engellilerle 360o İletişim" semineri verildi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı Dolmabahçe Sarayı & Yıldız Sarayı – Şale çalışanlarına “Engellilerle 360o İletişim” semineri verildi.

“Engellilerle 360o İletişim” kitabının yazarı ve TV program sunucusu Mehmet Kızıltaş’ın konuşmacı olarak katıldığı Yıldız Sarayı Manej binasında yapılan seminerde, saray personellerine engellilerle doğru iletişim kurma metotları aktarıldı. Engelli vatandaşların saray ve müze ziyaretlerinde zorluk yaşamaması, gerekli ilginin gösterilmesi adına düzenlenen seminerde; engellilik hakkında kendimizi sınama ve engellilik hakkında bilgi edinme, algı oluşturma, farkındalık yaratma, önyargılar ve önyargılardan kurtulmanın yolları, empati, engellilerle iletişimde altın anahtar, Süperman etkisi yaratma konularına yer verildi.

Seminer programına konuşmacı olarak katılan Engellilerle İletişim Uzmanı Mehmet Kızıltaş, engellileri anlamanın en önemli yolunun önce algı, sonra farkındalık ve daha sonra da empati ile başarılı bir etkileşim ve iletişim olduğunu vurguladı. İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bir sosyal sorumluluk çalışması olarak yürüttüğü projeyi diğer müze ve saraylarda da sürdürmeyi planlıyor.