Sarhoş şoföre kızıp yolda indi, kurtuldu

Kuzenin uyarılarına karşın alkollü ve hızlı araba kullanan Recep Atçı direksiyon hâkimiyetini kaybederek kaza yaptı.

İSTANBUL - Kuzenin uyarılarına karşın alkollü ve hızlı araba kullanan Recep Atçı direksiyon hâkimiyetini kaybederek kaza yaptı. Atçı yaşamını yitirirken, uyarısını dinlemediği için kazadan önce arabadan inen kuzeniyse yaşadığına sevinemedi.
Bir boya fabrikasında şef olarak çalışan Recep Atçı ve amcasının oğlu Musa Atçı Beyoğlu'nda eğlendikten sonra gece saatlerinde eve gitmek üzere doğru yola çıktı. Musa Atçı, alkollü olduğu için kuzenini uyararak minibüsü kullanmasını engellemek istedi. Ancak uyarıları dikkate almayan Recep Atçı, çalıştığı şirkete ait minibüsün direksiyonuna oturdu. Musa Atçı, yol boyunca kuzenini yavaş kullanması için uyardı, kuzeni kendisini dinlemeyince de Haliç Köprüsü üzerinde minibüsten indi. Recep Atçı'ysa yola devam etti.
Direğe çarptı
Okmeydanı TEM bağlantı yolundan ilerleyerek Fatih Sultan Mehmet Köprüsü sapağına gelen Atçı, direksiyon hâkimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan minibüs yol kenarındaki aydınlatma direğine çarptı. Minibüste büyük çapta hasar oluşurken Atçı ağır yaralandı. Gelen sağlık ekiplerinin müdahalelerine karşın Atçı öldü. Recep Atçı'nın cesedinin arka koltukta bulunması nedeniyle savcı olay yeri inceleme ekiplerini kaza yerine çağırdı.
Minibüsten inip taksiyle evine giden Musa Atçı, ölüm haberini alınca büyük üzüntü yaşadı.