Sarıgül: Cumartesi günü CHP'deyim

Sarıgül: Cumartesi günü CHP'deyim
Sarıgül: Cumartesi günü CHP'deyim

CHP Parti Meclisi’ndeki oylamayla CHP’ye üyelik hakkını yeniden kazanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’ye dönüşü ile ilgili Şişli Evlendirme Dairesi’nde düzenlediği basın toplantısında “Yıllar sonra CHP’ye, baba ocağına geri dönüyorum” dedi.
Toplantıda CHP Parti Meclisi’nin aldığı kararla ilgili olarak Sarıgül, “Bu karar, ülkemizin özlediği büyük demokratik buluşmaya çok ama çok önemli katkı sağlayacaktır. Bu karar, aynı zamanda bir hakkın teslimidir. Bu karar, el ele, kol kola, omuz omuza olma kararıdır. Bu karar, birlikte sevgiyle geleceğe yol almanın ‘Bismillah’ diyerek, başlanmasıdır” dedi. Sarıgül, CHP’nin İstanbul ’dan başlayacak iktidar yolculuğunda yepyeni bir sayfa açıldığını vurgulayarak, “Birlikte tüm birikimlerimizi, bütün enerjilerimizi, yerel yönetim tecrübelerimizi, önce İstanbul’da, sonra Türkiye ’de ortaya koyma zamanı gelmiştir. Gün, kısır çekişmelerin tuzağına düşmeden, ileriye bakma günüdür” diye konuştu.

‘İktidar yolu açıldı’

‘Tehlike yanımızdan geçerken hiçbirimiz seyirci kalamazdık” diyen Sarıgül şöyle konuştu: Bugün, Türkiye’de yeni bir sayfa açıldı. CHP Parti Meclisi aldığı bu kararla yerel yönetimlerde iktidara gelmenin yolunu artık açmıştır. 9 Kasım saat 10.30’da CHP Genel Merkezi’ne, baba ocağına dönüyorum. Üyelik kartımı Sayın Kılıçdaroğlu ’ndan alacağım.”