Sarıgül, kalabalık destek ve iktidar hedefiyle yola çıktı

Sarıgül, kalabalık destek ve iktidar hedefiyle yola çıktı
Sarıgül, kalabalık destek ve iktidar hedefiyle yola çıktı

Mustafa Sarıgül?ün ?İktidar Yolunda İstanbul Buluşması?nda kalabalık Abdi İpekçi Spor Salonu?nu doldurdu. Sarıgül ?Yakın geleceğin Başbakanı? sloganıyla kürsüye çıktı. FOTOĞRAFLAR: DHA

İSTANBUL - Şişli Belediye Başkanı ve ‘Türkiye Değişim Hareketi’ lideri Mustafa Sarıgül, “Bir hedefimiz var, o da iktidarın mührünü AKP’den almaktır” dedi.
Haftalar öncesinden tanıtımları yapılan Mustafa Sarıgül ve Türkiye Değişim Hareketi’nin ‘İktidar Yolunda İstanbul Buluşması’ Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleşti.  Sarıgül, salona girişte sevgi gösterileri nedeniyle izdihamla karşı karşıya kaldı. ‘Yakın geleceğin Başbakanı’ sloganıyla kürsüye davet edilen Sarıgül, iktidara ve muhalefete  yüklendiği konuşmasında  ilk hedeflerinin iktidar olduğunu dile getirdi. Bu toplantının yakın geleceği derinden etkileyeceğini söyleyen Sarıgül “Tek bir hedefimiz var, o da iktidarın mührünü AKP’den almaktır. Bunu mutlaka biz başaracağız. Halkımız artık değişim istiyor. Bugün cesur adımlar atmazsak yarın Türkiye çok şey kaybedecek. Son tartışmaları hep birlikte izledik. ‘Birlik ve beraberlik’ diyenler, ‘açılım’ diyenler, birbirlerine en ağır sözleri söylüyorlar. Ulusal sorunlar, siyasal çıkar malzemesi yapılamaz; bütün partilerin çözüme katılması gerekir” dedi.
İktidarın devlet kurumlarıyla, yargıyla, üniversitelerle, işverenlerle, medyayla, çalışanlarla kavgalı olduğunu söyleyen Sarıgül, “Muhalefet ise somut çözüm koyamıyor. Muhalefet heyecansız, artık dermanı kalmamış, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyamıyor, koltuklarını korumaya çalışıyor. İktidar partisine oy verenler pişman. Muhalefete oy verenler ’Elim kırılaydı’ diyor. Bugüne kadar halkımızın önünde alternatif yoktu. Partimizde yağcılara, ‘evet efendimcilere’,  asla izin vermeyeceğiz” diye konuştu. (Radikal)