Sarıgül'den atış serbest

Erzincan'da silahlarla karşılanan Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, "Kadıköy sosyetesi silahtan korkar ama bu Anadolu'da töredir, hiçbir şey olmaz" dedi.

ERZİNCAN - "Başbakanlığa talibim" diyerek başlattığı yurt gezilerini memleketi Erzincan'da sürdüren CHP'li Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, gittiği her yerde aşiret reisi gibi karşılandı. Kemah ve İliç ilçelerini ziyaret eden Sarıgül'ün geceyi geçirdiği Leventpınar Köyü ilk kez bir havai fişek gösterisine sahne olurken, silahlar sabaha kadar susmak bilmedi. Sarıgül, silahlı karşılamayla ilgili soruyu "Anadolu'nun örfünde ve âdetinde bu var. Bu insanlar sevgilerini silahla gösterir. Kadıköy sosyetesi silahtan korkar ama Anadolu'da bu töredir, bir şey olmaz" diye yanıtladı.
Sarıgül, köylüye "Her konuşmamda en az 30 defa 'Allah' dediğim için eleştiriyorum. Bundan böyle 100 defa diyeceğim. Ben Allahıma inanıyor, güveniyorum" diye seslendi.
Dağlara taşlara Sarıgül
İliç ilçesinin girişinde, lise öğrencisi Yavuz Sezgin'in dağın yamaçlarına taş dizerek yazdığı 'Başbakan Sarıgül' sloganı önünde fotoğraf çektiren Sarıgül, "Ben Fırat'ın çocuğuyum. 'Fırat akar, Anadolu bakar' sözü geçerliliğini yitirdi. Anadolu uyandı. Bunu herkes görsün" dedi.