Sarıkamış'ta hüzünlü tören

'Ey fikri mukaddes, ruhu yüce, emanetime hak olan şehitlerimiz! Torunların sana geliyor' parolasıyla bu yıl düzenlenecek anma törenlerinde, Sarıkamış Harekâtı'nda şehit düşenlerin torunları, 90 yıl sonra dedelerinin soğuk...

KARS - 'Ey fikri mukaddes, ruhu yüce, emanetime hak olan şehitlerimiz! Torunların sana geliyor' parolasıyla bu yıl düzenlenecek anma törenlerinde, Sarıkamış Harekâtı'nda şehit düşenlerin torunları, 90 yıl sonra dedelerinin soğuk, açlık ve yorgunluğa rağmen aşmak için büyük mücadele verdiği karlı dağları aşacak.
1. Dünya Savaşı'nda Ruslara karşı 22 Aralık'ta başlatılan Sarıkamış Harekâtı'nda çoğu donarak şehit olan askerler bu yıl düzenlenecek kapsamlı törenlerle anılacak. 'Sarıkamış Harekâtı'nın 90. Yılında 90 Bin Şehit' anısına yapılacak törenlerin hazırlıkları sürdürülüyor.
Erzurum ve Kars valilikleri ve belediyeleriyle 9. Kolordu Komutanlığı, Atatürk ve Kafkas üniversitelerinin desteğiyle düzenlenecek etkinlikler kapsamında, yarın '90. Yılda 90 Bin Şehit ve Gazi'yi Anma Toplantı ve Yürüyüşü' yapılacak, panel düzenlenecek. Pazar günü ise Sarıkamış'a gidilerek, Kızılçubuk Köyü'nden Çamurlutepe'ye yürünecek, şehitlikte tören düzenlenecek.