Sarısülük'ü vuran polisin tutuklanması talebi 'yerinde görülmedi'

Sarısülük'ü vuran polisin tutuklanması talebi 'yerinde görülmedi'
Sarısülük'ü vuran polisin tutuklanması talebi 'yerinde görülmedi'
Sarısülük ailesinin avukatlarının, şüpheli polisin tutuklanması talebiyle yaptığı başvuru, Ankara 13. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından yerinde görülmedİ

ANKARA - Ethem Sarısülük'ün ölümüne neden olduğu ileri sürülen polis memurunun tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemece serbest bırakılmasına yönelik Sarısülük ailesinin itirazı sulh ceza hakimince yerinde görülmedi.

İtirazla ilgili son kararı, nöbetçi Ankara 8. Asliye Ceza Mahkemesi verecek.

Cumhuriyet Savcısı Veli Dalgalı'nın tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk ettiği polis memuru A.Ş'nin serbest bırakılmasına Sarısülük ailesinin avukatları itirazda bulunmuştu.

İtiraz, savcılık kanalıyla şüpheli polisi serbest bırakan Ankara 13. Sulh Ceza Mahkemesine gönderildi. A.Ş'yi bırakan hakimin bugün çalışmaması nedeniyle itirazı 14. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Deniz Gül karara bağladı.

İTİRAZ REDDEDDİLDİ

Kararda, Sarısülük ailesinin, şüphelinin tutuklanması için öne sürdükleri gerekçelerinin yerine görülmediği belirtilerek, itirazın reddedildiği yer aldı.

Sulh ceza mahkemesinin kararını değiştirmemesi nedeniyle itiraz bir üst mahkeme olan asliye ceza mahkemesinde karara bağlanacak.(AA)


  http://www.radikal.com.tr/113958911395894

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AIHMye mecburmuyuz - kujo84

  AIHMye gitmeden de adaleti gormek istiyoruz.

  Sarısülük'ü vuran polisin tutuklanması talebi 'yerinde görülmedi' - ms@deniz

  Bay Başbakan boşa mı polisimiz koruyacağız dedi? Yargı Başbakanın iki dudağı arasında işte bu düzenin adını siz koyun..

  Sizin de crkiniz kirilir - Roza lüxemburg

  Yürü bire Hızır Paşa Senin de çarkın kırılır Güvendiğin padişahın O da bir gün devrilir

  Ölüsü kandilli bir sakillik karşısındayız! - kutupcu

  Bu 'tutuklamamanın' bedeli, bir çok yerde süren gözaltılarla önce; ve bedel bedel tüm topluma ödetilecek bik kin bedeli olacaktır! Göreceğiz!Faşizmin gıdıklaya sürte, gelhdiği yer alacağı biçimin ne kadar gözü dönmüşlükle topluma yaşatılacağını hala kestiremeyen bir 'Gezi sevindiriği' haloden çıkılması ve acilen Antifaşist Halk Cephesi'ne dönük bir ÇAĞRI'ya dönüşmaesi gerek!'Ölüsü' korkutucu olanın,kimseye yaşatacağı bir geleceği olamaz!