'Sarıyer vahşeti' için yedi gözaltı

Sarıyer'de oturan Çınar ailesinden biri çocuk yedi kişinin öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında yedi kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, "Yüzde 90 olayı çözeceğiz inşallah" dedi.

İSTANBUL - Sarıyer'de oturan Çınar ailesinden biri çocuk yedi kişinin öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında yedi kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, "Yüzde 90 olayı çözeceğiz inşallah" dedi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili ilk operasyonu dün sabah yaptı. Organize Suçlar Şube, İstihbarat Şube ve Asayiş Şube müdürlüklerine bağlı 60 polis memurunun katılımıyla Bakırköy ve Yeşilköy ağırlıklı gerçekleştirilen çifte operasyonda biri kadın yedi kişi gözaltına alındı.
İkisi yabancı uyruklu olan zanlıların, cinayetin işlendiği saatlerde Sarıyer'de bulundukları ayrıca üç kardeşin cesetlerinin bulunduğu Florya'da da cep telefonlarından sinyal alındığı iddia edildi.
Cinayetlerden sonra Silivri'de bir araç içinde cesedi bulunan işadamı Hamza Karadeniz'in de ölmeden önce zanlılarla sık sık telefonda görüştüğü öne sürüldü. Ayrıca Sarıyer'de kullanılan tabancalar ile Bakırköy'de cesetleri bulunan Çınar kardeşlerin öldürülmesinde kullanılan silahların aynı olduğu belirlendi.


    http://www.radikal.com.tr/7346887346880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.