Sarıyer'de 23 gecekondu yıkıldı

Sarıyer'de İl Özel İdaresi'ne ait araziye yapılan 23 gecekondu, polis desteğindeki belediye görevlilerince yıkıldı. Gecekondularda yaşayanlar sokak girişine barikat kurarken, kimileri çocuklarını alarak evlerin damına çıktı.

İSTANBUL - Sarıyer'de İl Özel İdaresi'ne ait araziye yapılan 23 gecekondu, polis desteğindeki belediye görevlilerince yıkıldı. Gecekondularda yaşayanlar sokak girişine barikat kurarken, kimileri çocuklarını alarak evlerin damına çıktı. Bu direnişe karşın ekipler gecekonduları yıktı.
Büyükşehir Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi'ne bağlı yıkım ekipleri, Tarabya Cumhuriyet Mahallesi'nde İl Özel İdaresi'ndeki 23 gecekondunun kaçak olduğu gerekçesiyle polis desteğinde bölgeye geldi. Yıkım yapılacağını öğrenen gecekondu sahipleri sokak girişine barikat kurdu. Bazıları da yıkımı engelleyebilmek için çocuklarını evlerin damlarına çıkardı. Ekipler yıkıma kararlıydı. Polis de müdahaleye hazırlandı. Önce barikat kaldırıldı. Ardından evlerinden çıkmak istemeyenler zorla çıkarıldı. Bazıları evlerinin yıkımını izlerken fenalaştı. Bu sırada yıkım makineleri gecekonduların içine girdi ve 23 gecekondunun yıkımı tamamlandı.