Sarıyer'deki 8. ölüm de sır

Sarıyer'de aynı aileden yedi kişinin öldürülmesi olayına karıştığı öne sürülen ve önceki gün intihar eden Hamza Karadeniz hakkındaki soruşturma sürüyor.

İSTANBUL - Sarıyer'de aynı aileden yedi kişinin öldürülmesi olayına karıştığı öne sürülen ve önceki gün intihar eden Hamza Karadeniz hakkındaki soruşturma sürüyor. Cinayetlerin katil zanlısı olduğu ve yakalanmaktan korktuğu için intihar ettiği öne sürülen 32 yaşındaki Hamza Karadeniz'in babası Tevfik Karadeniz, "Oğlumun intihar ettiğine inanmıyorum. Çınar kardeşlerin işyeri ile sadece komşu, iş ilişkileri yok" dedi.
Sarıyer'deki evlerinde biri çocuk dört kişinin öldürülmesinin ardından kaçırılan Çınar kardeşlerin cesetleri bulunduktan bir gün sonra işyeri komşuları Hamza Karadeniz intihar etti. Görgü tanıklarının ifadelerine göre Karadeniz, önceki gün saat 13.30 sıralarında Silivri'de otomobiliyle seyir halinde iken tabancasını başına dayayarak ateşledi. Otomobil yoldan çıkarak durdu. Polis yetkilileri, Karadeniz'in Çınar kardeşler ile iş ilişkileri bulunduğunu ve şüpheliler listesinde olduğunu söyledi. Karadeniz'in, Çınar kardeşlerin Eminönü'ndeki dükkânının yanında işyeri vardı. Polis, Karadeniz'in cinayetlere karışıp karışmadığını araştırıyor.
'Oğlumun silahı yoktu'
Karadeniz'in cenazesi dün yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak, defnedilmek üzere memleketi olan Ordu'nun Kumru ilçesine gönderildi. Baba Tevfik Karadeniz, biri altı yaşında, diğeri üç günlük iki çocuk babası olan oğlunun intihar ettiğine inanmadığını belirterek, "Oğlumun bir silahı yoktu. Çınar kardeşler ile işyeri yan yana. Bir atölyesi de Kaynaşlı'da var. Bir ticari ilişkileri olduğunu bilmiyorum. Oğlum da arkadaşlarını kaybettiği için üzgündü. Bunun dışında garip bir hali yoktu" diye konuştu.
Vali Muammer Güler de araştırmanın sürdüğünü söyledi ve "İstanbul polisi olayı çözer" dedi. Güler, "Hamza Karadeniz'in cinayete kurban giden kişilerle komşuluk ilişkisi olduğu, iş ilişkisinin de hangi boyutta olduğunu arkadaşlar inceliyor" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7346067346060

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.