Şaşkın gaspçının dayakla randevusu

Gaspçı, genç kızın elindeki dizüstü bilgisayarı alıp kaçarken telefonunu düşürdü. Kızın ailesinin eline geçen telefonu aradı, "Biz yolda bulduk, gel al" dediler.

ANKARA - Gaspçı, genç kızın elindeki dizüstü bilgisayarı alıp kaçarken telefonunu düşürdü. Kızın ailesinin eline geçen telefonu aradı, "Biz yolda bulduk, gel al" dediler. Sevinçle randevuya gitti, aile boyu dayak yiyip tutuklandı.
Kızılay'da bir bilgisayar yazılım firmasında çalışan 20 yaşındaki Tuğba C., pazartesi akşamı iş dönüşü Keçiören'deki evine girerken apartmanda saldırıya uğradı. Saldırgan, boğazını sıkarak etkisiz hale getirdiği Tuğba C.'nin dizüstü bilgisayarını alarak kaçtı. Tuğba C., durumu yakınlarına anlattı.
Babası ve kardeşleri olay yerinde saldırganın düşürdüğü cep telefonunu buldu. Bir süre sonra cep telefonu çaldı, arayan sahibiydi. Tuğba C.'nin yakınları, cep telefonunu yolda bulduklarını söyleyerek gaspçıya randevu verdi.
Tuğba C.'nin gizlendiği arabadan teşhis ettiği saldırgan telefonuna kavuşmayı beklerken, genç kızın babası ve ağabeylerinden uzun süre dayak yedikten sonra polise teslim edildi. 35 yaşındaki Mehmet K., randevuya gelirken, çaldığı bilgisayar da otomobilindeydi. Hırsızlık ve yankesici lik sabıkası çıkan Mehmet K.'nın bir süre önce de Keçiören'de H.Ç. adlı bir kadının evine girdiği, ancak paniğe kapılarak kaçtığı belirtildi. Saldırgan ölümle tehdit ettiği H.Ç. tarafından da teşhis edildi.
Mehmet K.'nın daha önce hırsızlık amaçlı girdiği bir evde de bir kadına tecavüz ettiği öne sürüldü. Adı açıklanmayan kadın, Mehmet K.'nın kendisine saldıran kişiye benzediğini belirtince, olay yerinde bulunan sperm örneğiyle karşılaştırılmak üzere DNA testi yapılmasına karar verildi. Mehmet K, mahkemece tutuklandı.