'Satıcı cinayeti bağımlı işi'

İstanbul'da bıçaklanarak öldürülen uyuşturucu satıcısını parasız kaldıkları için eroin alamayan dört bağımlı arkadaşın öldürdüğü ileri sürüldü. Gözaltında suçu birbirlerine atan zanlılardan biri üç aylık hamile.

İSTANBUL - Bir uyuşturucu satıcısının geçen ay öldürülmesiyle ilgili başlatılan soruşturmada, biri hamile kadın dört kişi yakalandı. Hepsi uyuşturucu bağımlısı çıkan zanlıların, eroin için satıcı bıçakladıkları anlaşıldı.
Uyuşturucu satıcısı olduğu öne sürülen 30 yaşındaki Kubilay K., 16 Aralık 2006 günü İstanbul Küçükçekmece'de bir otomobilde bıçakla yaralanmış bir halde bulundu. Hastaneye kaldırılan Kubilay K., hayatını kaybetti. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Avcılar'da oturan ve uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen 26 yaşındaki Abdullah T., 27 yaşındaki Salih K., 28 yaşındaki Mesut G. ve birlikte yaşadığı üç aylık hamile Bedriye U.'yu gözaltına aldı.
Polisteki ifadelerine göre zanlılar, paraları bittiği için uyuşturucu alamadı. Bunun üzerinde daha önce kendilerine uyuşturucu satan Kubilay K.'nın parasını ve elindeki uyuşturucuyu almaya karar verdiler. Bu amaçla şüpheliler, telefonla aradıkları K.'yla buluştu. Buluşma yerine gelen Kubilay K.'yı araçlarına alan şüpheliler, bıçak tehdidiyle para ve uyuşturucu madde istedi. Zanlılar karşı koyan uyuşturucu satıcısını iki yerinden bıçaklayarak bir miktar eroin ve 4 bin YTL'sini alarak kaçtı. Ağır yaralı Kubilay K.'yı ise İçkumsal Caddesi'nde yola bıraktılar. Çevredeki vatandaşların yardımıyla hastaneye kaldırılan Kubilay K., kurtarılamadı. Olayda bıçak kullandıkları öne sürülen şüphelilerden Abdullah T. ile Mesut G., sorgularında suçu birbirle-rine atarken, Kubilay K.'yı öldürme amaçlarının olmadığını söyledi.
Bırakmak istiyordu
Öldürülen Kubilay K., yakınlarının ifadelerine göre yıllardır uyuşturucuyu bırakma mücadelesi veriyordu. Yakınlarının desteğiyle açtığı su satış istasyonunu, bağımlılığı nedeniyle işletememişti. Evli olan Kubilay K., uyuşturucu alabilmek için bu maddelerden satıyordu. Bir dönem uyuşturucu tedavisi için hastaneye yatmıştı.
Gözaltına alınanlardan Bedriye U., eşinden boşanmıştı. 25 yaşındaki kadın kısa bir süre önce 'altın vuruş' sonucu ölüme çok yakınlaşmıştı. Bu süreçte tanıştığı Mesut G.'nin yardımıyla tedavi gördü, uyuşturucu kullanımını azalttı. Ancak Mesut G. de uyuşturucu kullanıyordu ve gasp suçundan cezaevinde yatmıştı.
Zanlılardan Abdullah T. ile Salih K. ise aynı semtte oturuyor ve birlikte uyuşturucu kullanıyorlardı.