Satıcılar tutuklandı

İstanbul'da sahte rakıyı dağıtmak ve satmakla suçlanan 8 kişi cezaevinde.
Gaziosmanpaşa'da sahte rakı dağıtan ve satan Ercüment İnan ve Mesut Simsar ile restoran müdürü Hasan Altındal'ın da aralarında olduğu sekiz kişi tutuklandı. Zehirlenen beş kişi daha dün yaşamını yitirdi, ölü sayısı on bir.

İSTANBUL - İstanbul'da meydana gelen ölümlerin ardından sahte rakıya yönelik Türkiye'nin dört bir yanında başlayan operasyon ve denetimler sürüyor. İstanbul'da son bir haftada sahte rakıdan öldüğü kesinleşen kişilerin sayısı 11'e çıktı. Altı ölüm araştırılıyor, 10'unun sağlık durumu kritik, 42 kişi hastanelerde tedavi altında.
İstanbul Bayrampaşa'daki sahte rakı operasyonunu yürüten polis, 80 koli sahte rakıyı Ankara, Konya ve Afyon'da dağıtmak üzere yola çıkan minibüsü arıyor. Operasyonları çok yönlü sürdüren İstanbul polisi önceki gece de Ayazağa'da bir gecekondudaki sahte rakı imalathanesini ortaya çıkardı. Üç kişiyi yakalayan polis, bunlarla birlikte ele geçirilen bir minibüsteki 1400 şişe sahte rakıya el koydu. İmalathanedeki aramada ise 43 şişe satışa hazır sahte rakı bulundu.
Bursa polisi ise boş bir araziye açılan çukura saklanmış 23 koli 70'lik sahte rakı ele geçirdi. Sakarya'nın Hendek ilçesindeki operasyonda ise iki kişiyi tutuklanarak cezaevine konuldu. Adana'da da jandarmanın Hadırlı Köyü'nde üç ayrı yere yaptığı baskınlarda pet şişelerde içilmeye hazır 500 litre sahte rakı ile 500 litre üzüm suyu ele geçirildi. Olayla ilgili üç kişi gözaltına alındı.
Antalya'da önceki gün kamyonuna gizlenmiş 4 bin 344 şişe rakıyı kente getirirken yakalanan şoför Mehmet Duran Başaran dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Antalya E Tipi Kapalı ve Yarıaçık Cezaevi'ne konuldu.
İstanbul'da beş ölüm daha
Sahte rakıya bağlı meydana geldiği doktorlar tarafından doğrulanan
İstanbul'daki ölümlere dün beş kişi daha eklendi. Yeni ölümler şöyle: Gaziosmanpaşa Dem Restaurant'da içtiği rakıdan rahatsızlanan Özel Avcılar Hastanesi'ne kaldırılan Recep Çulamoğlu. Önceki akşam ani kalp ve akciğer rahatsızlığı nedeniyle başka bir hastaneden Özel Avcılar Hastanesi'ne nakledilen Rüştü Ceyhan. Bayrampaşa'daki otoparkta üretilen sahte rakıdan içtiği için rahatsızlanarak Esenler Hayat Hastanesi'nde tedavi altına alınan Ebru Yapağcı. Beylikdüzü'nde marketten aldığı sahte rakıdan içerek rahatsızlanan ve Amerikan Hastanesi'nde tedavi gören Cezmi Akkoyun. Sahte rakı ürettiği iddiasıyla gözaltına alınan ve içtiği sahte rakı nedeniyle rahatsızlanarak, Şişli Etfal Hastanesi'nde tedavi gören Tanju Kelkit. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde dün ölen Fadime Aydemir'in ölüm sebebi de kuşkulu. Toplam ölüm sayısı 11, şüpheli ölüm sayısı altı.
Öte yandan, Bursa'nın Osmangazi ilçesinde de dün 76 yaşındaki İsmail Hakkı Şendöl, rakı içtikten sonra alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybetti. (Radikal, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7397897397890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.