Satılık: Zırhlı, LPG'li başbakan makam aracı!

Satılık: Zırhlı, LPG'li başbakan makam aracı!
Satılık: Zırhlı, LPG'li başbakan makam aracı!
Bülent Ecevit'in Başbakanlığı döneminde kullandığı BMW marka zırhlı araç, 38 bin 499 liradan satışa çıkarıldı. 1999 model araca, "Zırhlı Başbakan Makam Aracı" başlığıyla müşteri aranıyor.

İSTANBUL - Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in kullandığı belirtilen BMW markalı zırhlı araç, 38 bin 499 liradan satışa çıkarıldı.
Doktordan, bayandan ve öğretmenden gibi başlıklarla ilgi çekilmeye çalışılan ilanlara, yenisi eklendi.
Merhum Başbakan Ecevit'in kullandığı ileri sürülen 1999 model, BMW markalı araç, “Zırhlı Başbakan Makam Aracı” başlığıyla bir yıl önce, “www.sahibinden.com” internet sitesinde satışa sunuldu ancak daha sonra ilan geri çekildi.
Yaklaşık bir ay önce Başbakan Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit'in isimlerinin baş harflerinden oluştuğu ifade edilen “34 RBE 99” plakalı araç, 38 bin 499 liradan yeniden satışa sunuldu.


SONRADAN LPG TAKILDI
İlan verilen BMW 5 serisine ait, yeşil renkli, otomatik vitesli araç, 313 bin kilometrede bulunuyor. Sonradan LPG sıralı sistem takılan araca, 42 bin liradan takas imkanı da sunuluyor.
Araç için nakitte pazarlık payı verilen ilanda, “aracın tamamen orijinal olduğu, hiçbir kaza geçirmediği ve boyanmadığı” ifade edildi.
Bir internet sitesinde aracın satış ilanını veren galerici Doğan Aktaş, bu aracın, Ecevit'in Başbakan olduğu dönemde Demokratik Sol Parti (DSP) tarafından satın alındığını belirterek, “Aracı, geçen yıl ihaleden satın aldığım zaman satışa çıkarmıştım, sonra binmeye bile kıyamayınca ilanı geri çekmiştim. Şimdi maddi durumum nedeniyle ihtiyacım olduğu için bir ay önce yeniden satışa çıkardım” dedi.
DSP yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ecevit'in Başbakan olduğu dönemde satın alınan söz konusu aracın, Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit tarafından kullanıldığı belirtilerek, aracın, daha sonra partinin eski Genel Başkanı Zeki Sezer tarafından da zaman zaman kullanıldığı bildirildi. (aa)