Satırlı saldırgan kendini savundu: Çok zarar ettim

Satırlı saldırgan kendini savundu: Çok zarar ettim
Satırlı saldırgan kendini savundu: Çok zarar ettim
Taksim'de dünkü olaylar sırasında elindeki satırla kalabalığa saldıran kişi, ilk polis ifadesinde 'olaylar sırasında çok zarar ettiği için' bu eylemi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Taksim’de dün Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla Gezi Parkı’na girmek isteyen gruplara polis sert müdahale etti.

Polisin müdahalesi sırasında çekilen bir görüntü ise Türkiye ’de gündemi değiştirdi. Talimhane istikametine kaçanlara, elinde pala ve sopa olan iki kişi saldırdı. Talimhane’de esnaf olduğu ileri sürülen S.Ç. , palayı kaçan eylemcilere doğru salladı. Bir kişi boynundan yaralandı. Bir kadının da kalçasına palayla vuran saldırgan, daha sonra kadını sırtından tekmeledi.

'Pala' tartışması TBMM'de kan akıttı!


Bir süre sonra olay yerine gelen polis, bu kişilere müdahale etti. İki saldırgan gözaltına alınırken bir amir elinden yaralandı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da, Twitter hesabından bir polis memurunu da elinden yaralayan bu kişilerin yakalanarak haklarında işlem yapıldığını duyurdu. Vali Mutlu mesajında “Bu tür saldırı girişimlerine karşı polisimiz görevini dikkatle ve titizlikle sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

AA yöneticisi palalıları savundu!

Hürriyet’in haberine göre saldırgan S.Ç. polisteki ilk ifadesinde “Olaylar yüzünden çok zarar ettim. Bu akşam da (dün) olay meydana gelince kendimi kaybettim, ne yaptığımı bilmeden sokağa fırladım” dedi.

Sosyal medya ayakta: Destan palalandı


TWİTTER AYAĞA KALKTI
Saldırganın görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından S.Ç’ye sosyal medyada da büyük tepki oluştu. Saldırganın açık ismi twitter’da en çok konuşulanlar arasına girerken S.Ç.’ye ait olduğu iddia edildn T.C. kimlik numarası, kimlik bilgileri ve bir adres paylaşılarak ‘gereğinin yapılması’ için çağrı yapıldı.


  http://www.radikal.com.tr/1140774114077433

  YORUMLAR
  (33 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  giyas - giyas

  sokaga birakilmamasi lazim bir daha. zarar etmis efendi. isanlar canini verdi bu yola. her kar ve zarar eden alsin kilici yola ciksin. ilerde milletvekili bile olur. kendimi kayip ettim de isin icinden siyril. tayip kullanir bunu

  'Palalı'nın babası: Sorumlu AKP'dir - vallagrande

  "AKP eğer bunları yapmasaydı ne halk ne de esnaf bu kadar zarar görürdü" Bunlar geçistirici laflar,sirtina tekme ile vurdugu ve satirla kuvaladigi hanim evendinin ve ailesinin kalbine zerre kadar su serpmez. Diger haberlerden anlasildigina göre Oğlunuz serbest bile birakilmis. Gözunuz aydinmi diyelim? Ama gercek bir demokresi özgurlugu ve hukunkun üstunlugu ve bagımsız yargı olan bir ulkede yasasaydik oğlunuz serbest birakilmazdi kanun karşisinda piskolojik/sosyolojik ve herneyse cezasini cekerdi. Gezi parkinda oglunuzun satirla kovaladigi gençlerimizde zaten bu yukardakı eksiklerin tamamlanmasini AKP/CHP/MHP/BDP ve ebeveyinden talep ediyor. ÖZELIME karisma usta özgürlükleride verilmelidirde. Netıcede DARBELER ,edab, gelenek,uslüp,moral, Şerıat,tarıkat ülkesı degıl batıda olduğu gıbı HUKUK ülkesı ıstıyoruz HUKUK degılmı?

  esnaf - ibrahimbaytak

  Eğer saldırganlar gerçekten işi bozulan esnaflar ise yanlış adrese, kişilere kızıyor, saldırıyor. Aslında eylemcilere değil “başbakana, içişleri bakanına, valiye, emniyet müdürüne ve onların emrini acımasızca uygulayan polise” kızsınlar. Hükümet yasak getirmeseler, polis saldırmazsa hiç bir olay olmaz. Esnaf da eylemciler de kamu malları da hiç biri zarar görmez.

  yorumlama - yorumlama

  ha gayret beyler bayanlar bilhassa chp yöneticileri biraz daha uğraşırsanız gayenize ulaşacak ve milleti birbirine düşüreceksiniz.amma bu sizin istediğiniz bir şekilde tezahür etmez ve siyaseten siz zararlı çıkarsınız.olan yine millete olur icabında anayasa askıya alınır anayasa askıya alındığında da bu günleri çok mu çok ararız iş işten geçmeden bu işi tadında bırakın.sandığa az kaldı.gücünüz yeterse istediğinizi sandıkta alın isterseniz komünizmi getirin biz sandıktan çıkana razıyız...

  Mesele - ahmetkaraslan

  Mesele bu esnafın zarar etmesi değil, mesele bir kişinin elinde satırla başka birini ulu orta kovalayabilmesi ve polisin buna göz yumması.

  ders - osmaniyettin

  bu olaydan çıkarılacak ders: birinin yaptığı şey sizi etkileyip asabınızı bozarsa ölümcül aletlerle saldırmak mübahtır ve başınıza bir şey gelmez. hülooğğ ileri demokrasinin kılıyıh

  /// - Al Capone

  sanki bir prova - millisler is basinda