Sauna çetesinden erkek dayanışması çıktı!

Başkentteki saunalara yerleştirdiği gizli kameralarla bazı siyasetçilere seks tuzağı kurduğu öne sürülen 'Sauna çetesi'nde erkek dayanışması en üst düzeyde çıktı.
Haber: SONER ARIKANOĞLU / Arşivi

ANKARA - Başkentteki saunalara yerleştirdiği gizli kameralarla bazı siyasetçilere seks tuzağı kurduğu öne sürülen 'Sauna çetesi'nde erkek dayanışması en üst düzeyde çıktı. Çetenin lideri olduğu iddia edilen Kasım Zengin'in telefon dinlemesine takılan ve dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya tuzak kurduğuna dair olduğu belirtilen konuşmaları aslında 'çapkınlık yaparken yakalanan' arkadaşı Serdar Yük'ü kurtarmak için yaptığı belirlendi!


Büyütmek için tıklayınız
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 60. hükümetin listesini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunmasına iki gün kala, Zengin ve adamlarının, Aksu'ya 2005 yılının aralık ayında 'seks tuzağı' kurdukları öne sürüldü.
Aksu'ya kurulduğu öne sürülen seks tuzağına ilişkin iddialar, tutuklu yargılanan Zengin ve Yük arasında 4 Aralık 2005'te geçen bir telefon konuşmasına dayandırılmıştı.
Ancak Radikal'in ulaştığı belgelere göre 'Aksu'ya tuzak kurulacağı yolundaki konuşmalar' sadece bir çapkınlığı örtmek için yapıldı. Çete üyesi Yük, iki kadınla birlikteyken Zengin'in sevgilisine yakalandı. Kasım Zengin'in sevgilisi karısının arkadaşı olduğu için korkan Yük, liderden yardım istedi. İkili dönemin İçişleri Bakanı Aksu'ya tuzak kurdukları hikâyesini uydurdu ve söz konusu kadınları da bu tuzakta kullanacakları yalanını söyledi.
Şizofreni raporu bulunan Zengin ve adamları 'Sauna çetesi'ne yönelik 'Küre Operasyonu'nda gözaltına alınmıştı. Zengin'in üzerinden sahte MİT kimliği çıktı. Zengin kimliği Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan Yüzbaşı Nuri Bozkır'dan aldığını söyledi. Aralarında Zengin, Bozkır, İbrahim Tatlıses ve eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çakır'ın da bulunduğu 18 kişi hakkında Ağır Ceza'da çete davası açıldı.