Sav: Atatürk sopayla kovalar

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, şeriata uyan firmaların desteklenmesini öngören İslam Özel Sektörünün Geliştirilmesi Kurulu'na giriş anlaşmasının TBMM Sanayi Komisyonu'ndan geçirilmesine ateş püskürdü.

ANKARA - CHP Genel Sekreteri Önder Sav, şeriata uyan firmaların desteklenmesini öngören İslam Özel Sektörünün Geliştirilmesi Kurulu'na giriş anlaşmasının TBMM Sanayi Komisyonu'ndan geçirilmesine ateş püskürdü.
Sav, TBMM gündemindeki anlaşmayı "O anlaşmanın kimi maddelerinde, bu kuruma ortak olmak üzere şeriat hükümlerinin uygulanmasını kabul ediyoruz. Şeri Hukuk Komitesi diye bir komitenin içinde personel tayininden tutun da yatırımların nasıl yapıldığına ilişkin pek çok haklar almaya çalışıyoruz. O da yetmiyor ihtilafa düşüldüğü zaman kurulacak olan şeriat mahkemesi, ihtilafların çözümünü yapacak. Ne günlere kaldık, Yüce Atatürk mezarından bir doğrulsa bunları sopa ile yurtdışına kovalar" diye eleştirdi.
Dün yapılan CHP Ankara İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuşan Sav, "Atatürk'ün yaptıklarını içlerine sindiremeyenler, 'Atatürk ve avanesi, Müslüman görünse de dinsizliklerini gizleyememişlerdir' demişlerdir. Doğrusu, Cumhuriyet'in, toplumun, demokrasinin tüm değerlerine karşı çıkanlar gibi, Sivas'ta kasabın getirdiği cinsten tekbir getirerek din kardeşlerini yakan yobazlar gibi sözde Müslüman olacağıma; dinsiz, mason diktatör dedikleri Atatürk'ün avanesi olmaktan onur duyarım" diye konuştu.