Savaş uçakları Kuzey Irak'ta keşif yaptı

Savaş uçakları Kuzey Irak'ta keşif yaptı
Savaş uçakları Kuzey Irak'ta keşif yaptı
Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar Kuzey Irak'a keşif harekatı gerçekleştirdi.

TSK , çekilme süreci başladıktan sonra ilk kez planlı bir keşif harekatı gerçekleştirdi. haberine göre iki adet RF-4 keşif uçağıyla gerçekleştirilen keşif uçuşu, Irak 'ın kuzeyinde PKK 'lıların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde yapıldı.

Planlı keşif harekatı, bir ay önce keşif yapılan koordinatlarda gerçekleştirildi. Bölgedeki askeri kaynaklar, bir ay arayla aynı koordinatlarda keşif uçuşu yapılmasının nedeninin, bölgede oluşan veya oluşması muhtemel farklılıkların değerlendirilebilmesi olduğunu belirtti.

Çekilmeyle birlikte PKK'nın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde, yeni bir yapılanma, yeni bir bina, barınak ya da cephaneliğin var olup olmadığı belirlenecek. Bir ay arayla elde edilen görüntüler Ankara 'da Genelkurmay Karargahı'nda masaya yatırılacak ve kapsamlı bir değerlendirme yapılacak.


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  PKK

  ,

  Irak

  ,

  Ankara

  ,

  Keşif

  ,

  barınak

  ,

  BİNA

  http://www.radikal.com.tr/113569711356972

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HAYAL DENİZİNE; - Aram şıkaki

  hayal denizi, bir ülkenin bütünlüğünü savunuyorsan, o ülkenin başkenti senin sınırların içinde olduğu sürece sakınca yoktur. sen neden diyarbakırın başkent olmasından bu kadar ürküyorsun? fransız biri için ha paris ha monaco başkent olmuş ne fark eder. çünkü orada ülke birdir değil mi? sen bile artık oranın sana, senin de oraya(amed) ait olmadığını çoook iyi biliyorsun. bu bir... ikincisi, kuru bir cumhuriyet teranesidir tuttturmuşsunuz, nasıl bir cumhuriyet istediğini söyle kardeşim. iran islam cumhuriyetinin cumhuriyetini mi istiyorsun yoksa kemalist faşist diktatörlüğün cumhuriyetini mi? adın bile açıklıyor herşeyi HAYAL DENİZİ.

  Acı Ama Gerçek! - Hayal Denizi03

  İster Uçaklar Hava da Uçsun, isterse Tanklar kara da yürüsün! AKP' TSK'ın Yenilgisini ilan etti. PKK zafer çığlıkları atıyor. Yakında Diyarbakır Başkent ilan edilirse şaşırmayın. Zaten Üstünde Kürdistan yazılı tişörtler hazır! Olup Bitenleri gözden kaçırmaya çalışan iktidar erkanı, gösterişli köprü temeli atma töreni ile dikkatleri başka yöne çekme arayışı içinde. Muhalefette İktidarın değirmenine su taşıyor ve onların istediği gündem değişikliğine çanak tutuyor. Köprü adı Hasan olmuş Hüseyin olmuş ne fark eder? Cumhuriyet'ten ne haber? Yazık ne günlere ve kimlere kaldı bu Devlet!