'Savaş uzmanı'ndan ilginç yorum: 'Füzeyi kafasına çaktık mı...'

'Savaş uzmanı'ndan ilginç yorum: 'Füzeyi kafasına çaktık mı...'
'Savaş uzmanı'ndan ilginç yorum: 'Füzeyi kafasına çaktık mı...'
NTV'de savaş senaryolarının tartışıldığı bir programa katılan Mesut Hakkı Caşın Suriye için; 'Kafasına çaktı mı ne füzesi kalır ne bir şeyi' dedi.

NTV'de yayınlanan ve Suriye'ye olası savaş senaryolarının tartışıldığı bir programa katılan Mesut Hakkı Caşın; 'TSK’nın anti radyasyon füzesi var. Kafasına çaktı mı ne füzesi kalır ne bir şeyi. Orada parçasını bulamazlar" dedi.

Sol Haber Portalı'nda yayınlanan habere göre, NTV ekranlarında yayınlanan Yakın Plan programına "savaş uzmanı" olarak katılan Prof. Mesut Hakkı Caşın’ın analizleri tartışma yarattı. Türkiye ve Suriye’nin askeri gücünü karşılaştıran Caşın'ın Suriye'yle ilgili bir soruya'Zaten ABD yerle bir edecek' demesi ise sosyal paylaşım sitelerinde tepki çekti.

'ABD'YE GÜVENİYORUM'

Caşın ayrıca, ABD'ye güvendiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; "Esad’ın en kötü yapabileceği şey düşük menzilli füzeleri var. Bizim füzelerimiz çok daha içerileri vuracak nitelikte. Eğer kimyasal silah kullanırsa ki bu çok tehlikeli. En kötüsü Türkiye’de Şii Sunni çatışması yapabilir. Ama öncelikle Amerika’dan çok büyük bir hava harekatı olacak. Onların bataryaları yerle bir olacak. Amerika’nın vuruşunun çok sert olacağını söylüyor. Bu durumda bize karşı füzelerini aktive ederse bizim hava savunma bataryalarımız ve radarlarımız gayet iyi bir şekilde konuşlanmış durumda. Suriye helikopterini ya da radarını açıp bize kilitlerse TSK’nın anti radyasyon füzesi var. Kafasına çaktı mı ne füzesi kalır ne bir şeyi. Orada parçasını bulamazlar. Ben buradan Suriye’ye sesleniyorum. Öyle çılgınlık yapmaya kalkmasınlar Türk çok iyidir ama Mehmet’in süngüsü nereye girer bilemem artık."

Sol, Mesut Hakkı Caşın'ın haberini ise Uykusuz dergisi çizerlerinden Umut Sarıkaya'nın şu karikatürüyle geçti.


  http://www.radikal.com.tr/1149421114942117

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  duf duf - gerekyoktu

  ben doktora derecemi alabilmek için bir taraflarımı yırtıyorum yıllardır, bu herif profesorlük ünvanını nerden almış, gideyim ben de alayım. anti-radyasyon nedir yahu?? onu bırak, askeri güçlerin sidik yarışı misali yarıştırılması nedir!

  Hayır, adamın işinde hayır yok ki! - agayabeles

  "Savaş uzmanı" diye iş mi olur? Staj filan da yapmaya kalkmıştır bu hevesli zat. Misal: "Uzmanlığımı Afganistan'da tamamladım"... Kime hangi silahla ne yapmak geçiyorsa aklından bu çakma kovboyun, kendi başına o gelsin... "...artık Mehmetin süngüsü nereye girer bilmem!" buyurmuş bi de. Seviyesiz. Vietnam Savaşı bitince bunlar da tedavülden kalktı sandık tabi. Yazık.

  BU UZMAN OLAMAZ - pispor

  olsa olsa savaş çığırtkanı olabilir boynuna assınlar davulu versinler eline bir tokmak iyi savaş çığırtkanlığı yapar

  madem anti-radrasyon füzesi var - menk

  o zaman zamanında çernobil'e veya fukuşima'ya atsaydık ta abd'nin elinde tuttuğu 'dünya barışı için savaşıyoruz' geyiklerine biz konu olsaydık.

  cahil prof - noname99

  Öncelikle bu baya profösör ön ismini verenleri kutlamak isterim. Yada önce diploması gerçek mi diye kontrol de edilebilir. İkincisi eline koluna sallaya sallaya memlekete girip çalışmayan mobeselerin önünde patlayacak bomba yüklü araçlar nolcak onu sormak isterim. Ha bir de topu topu 3 tane ödünç patriot sistemi ile kimyasal başlıklı skadları İsrail'in 10 katı büyüklüklüğündeki yüce yurduma düşmekten nasıl alıkoyacak merak ettim. Yaşı uygun hatırlar belki. Körfez savaşında Saddam tak tak indirdi füzelere İsrael'e ki İsrail'in o aralar füze savunma sistemi efsaneydi.

  ... - Kharon

  Kimyasal Esad ın sonu feci olaracakya hayırlısı bakalım. Bu iş 8-10 yaşındaki çocukları gazla inlete inlete katletmeye benzemez. Her Allah'ın günü çıkıp Türkiye ye şunu yaparız bunu yaparız diye tehdit ediyorlar, el yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz zannedermiş. Mezhepçi Esad o çocukların ruhu seni rahat bırakmaz. Umarım Esad ın sonu Türkiye'den olur.

  Az bilgi - shan fest

  Bilginin azı ters mıknatıslanma yapar mazallah....