Savaşa gitmemek için iki üniversite bitirdik!

Savaşa gitmemek için iki üniversite bitirdik!
Savaşa gitmemek için iki üniversite bitirdik!
Türkiye Barış Meclisi toplantısında konuşan yönetmen Özcan Alper, "Bizim kuşak savaşa gitmemek için iki üniversite bitirdi" dedi.
Haber: AYÇA ÖRER - ayca.orer@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Diyarbakır Nevruz’unu değerlendirmek için bir araya gelen Sedat Yurttaş, Eşber Yağmurdereli, Ümit Aktaş, Maya Arakon, Özcan Alper, Ziya Halis ve Gençay Gürsoy barış sürecindeki önerilerini sıraladı. Cezayir Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmanın moderatörü Hakan Tahmaz, “Toplumsal olarak barış inşa etmek için hazırlandığımız bu süreçte sorumluluklarımız var” dedi. Tahmaz’ın açıklamasının ardından katılımcılar önerilerini sıraladı. Sedat Yurttaş, “Meclis yol temizliği yapmak, gerekli adımları atmak zorundadır.” derken Ziya Halis Nevruz'un cesaret verici olduğunu vurguladı.

ARAKON: BİRAZ DA KADINLAR YÜRÜTSÜN
Akademisyen Maya Arakon, “Barış uzun, zorlu provakasyonlara açık bir süreç olacak” yorumunu yaparken “akil adamlar” isminin de “akil insanlar” olarak değiştirilmesini önerdi.
Avukat Eşber Yağmurdereli barışın ancak tam bir toplumsal dönüşümle sağlanacağını söylerken yazar Ümit Aktaş da cumhuriyetin kuruluşunda dışarıda bırakılan iki unsur olan İslamcıların ve Kürtlerin barışı inşa eden iki unsur olduğunu belirtti. Yönetmen Özcan Alper ise kuşağının savaşa karşı koymak için iki üniversite bitirip askere gitmemek gibi yollar bulduğunu anlattı.


  http://www.radikal.com.tr/112689211268924

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cumhuriyet kurulurken distalanan islamistlerdir,aksine muslumanlar degildir. - ERIL

  Cumhuriyetin kurulusunda esas distalanan kurdlerdir,musluman ise devasa diyanet isleri baskanligi gibi buyuk bir butçeye sahip konumu ile gunumuze kadar her kose de bir cami yaparak islam için çalisiyor.Oyle ki bugun 87000 cami vardir Turkiye de,Bilime,sanata,egitime ayrilan odenek Diyanet isleri baskanliginin butçesi karsisindan komik kalir durumda.Binlerce imamm devleten maas aliyor,goruldugu gibi distalanan muslumanlar degil,aksine kurdler distalandi,yok sayildi,ana dileri,kulturleri ve Kurdistan cografyasi yasaklandi bugune kadar.Eger bugun gerçekten çozum olacaksa,bu sorunun çozumunde gorev alacak aydilarintarihi iyi bilmeleri gerekir,geçmisi bilerek,bu gunu anlayabiliriz ve gerçegi gunumuzun olgularindan arayarak çozume dogru gidebilebilir.

  başarı - nilgunm

  herkese böyle başarısızlıklar dilerim... özcan alper bu ülkenin en iyi yönetmenlerinden ve en güzel insanlarından biridir.

  dogmatik algı ve sol - ers44

  bir arada durmaz bu bahsettğin kavramlar olaya bukadar uzakken yorum yapabilmende ilginç ayrıca beyfendi dediğin ÖZCAN ALPER'İ biraz daha araştr filmlerini izle belki anlarsın bahsettiği dönemi daha iyi:)

  İki Üniversite - ibretnüma

  Beyefendi "sol kollarımızı kaldırmaktan ders çalışamadık; zaten dogmatikliğimiz de başarımızın önünde engeldi sınıfta kaldık, atıldık" diyemiyor da "savaşa gitmemek için 2 üniversite bitirdik" diyor.