Savcı, BDP'li vekiller için tahliye istedi

Savcı, BDP'li vekiller için tahliye istedi
Savcı, BDP'li vekiller için tahliye istedi
BDP'nin tutuklu milletvekilleri Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Kemal Aktaş'ın, tahliye taleplerinin reddedilmesi üzerine yaptıkları itiraz başvurusu için mütalaa hazırlayan savcı, üçünün de tahliyesini talep etti.

Radikal.com.tr – BDP ’nin tutuklu milletvekilleri Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Kemal Aktaş'ın, daha önce tahliye taleplerinin reddedilmesi üzerine yaptıkları itiraz başvurusuna ilişkin mütalaa hazırlayan savcı, üç vekilin de tahliyesini talep etti.

CHP ’nin tutuklu milletvekili Mustafa Balbay'a ilişkin tahliye kararının ardından tutuklu milletvekillerine ilişkin Diyarbakır 5 ve 6. Ağır Ceza Mahkemeleri'ne yapılan tahliye talepleri "bireysel başvuru yapılmadığı" gerekçesi ile reddedilmişti.

Kararın ardından Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan tutuklu vekiller Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Kemal Aktaş'a ilişkin bir üst mahkeme olan Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yapılan itiraz başvurusuna ilişkin mütalaa hazırlayan Cumhuriyet Savcısı, her üç vekilin tahliyesini talep etti.

DİHA’nın haberine göre, tutuklu milletvekilleri İbrahim Ayhan ile Gülser Yıldırım'a ilişkin itiraz başvurusunun yapıldığı bir üst mahkeme olan Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ise şu ana kadar savcının herhangi bir mütalaada bulunmadığı bildirildi.


HDP'nin açlık grevi üçüncü gününde

Atalay'dan tutuklu BDP'liler yorumu: Onlara da tahliye çıkar