'Savcı Bey'i tecavüz ederken polis basmış!

'Savcı Bey'i tecavüz ederken polis basmış!
'Savcı Bey'i tecavüz ederken polis basmış!
Büyükçekmece Adliyesi'nde görevli savcı D.O.'nun, kendisiyle birlikte olmak istemeyen bir kadına tecavüz girişiminde bulunduğu iddia edildi. Başsavcılık, inceleme başlattı

Akşam gazetesinin haberine göre, Büyükçekmece, geçen hafta bir savcının 'tecavüz girişimi' iddiasıyla sarsıldı. Beylikdüzü, Bizimkent Sitesi'nde yaşanan olay, iddialara göre şöyle gelişti:

HAKKINDA İŞLEM YAPILDI

Site sakinleri gece geç saatte apartmanda kavga edildiği gerekçesiyle İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne şikayette bulundu. Olay yerine gelen polis, dairenin kapısını açan 28 yaşındaki L.A. isimli kadının darp edildiğini gördü. Saldırgan olduğu belirtilen kişi ise 'Ben Büyükçekmece savcısı D.O'yum. Çıkın buradan' dedi. Kimlik kontrolü yapan polis, Büyükçekmece Adliyesi'ni arayarak durumu nöbetçi cumhuriyet savcısına bildirdi. Nöbetçi savcı 'Tutanak tutun' talimatı verince savcı D.O., karakola götürülerek işlem yapıldı. Savcı, iki günlük iznin ardından görevinin başına döndü.

L.A., polis ifadesinde D.O. ile arkadaş ortamında tanıştığını belirterek şunları söyledi: Bir, iki kez yemek yedik. Olay gecesi D.O. çok sarhoştu. Bizimkent'teki daireye gittik. Sonra, benimle birlikte olmak istedi. Karşı çıkınca sinirlendi, tecavüz etmek istedi. Direnince de evdeki laptopu kafamda kırdı. Polis gelmeseydi daha da kötü şeyler olabilirdi.'

DOSYASI BAKANLIĞA GİTTİ

Hakkında daha önce 20'nin üstünde şikayet dilekçesi verilen savcı D.O.'nun son vukuatına Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Dikmen el koydu. L.A.'nın ifadesini bizzat alan Dikmen, D.O.'nun da bilgisine başvurdu. İncelemelerin ardından hazırlanan dosya, Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

İki ayda iki skandal Büyükçekmece Adliyesi'nde geçtiğimiz günlerde de 2'nci Asliye Hakimi İ.K. hakkında da sahte silah ruhsatı şebekesiyle işbirliği yaptığı gerekçesiyle hakkında inceleme başlatılmıştı. Müfettişler tarafından ifadesi alınan hakim İ.K., emekliye ayrılmıştı. Büyükçekmece Cumhuriyet Savcısı D.O. da yakın çevresine emekliye ayrılacağını söylediği öğrenildi. (Akşam)


  http://www.radikal.com.tr/104041910404195

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HER ŞEY İYİ BAŞLAMIŞ - Hevwelatî

  Önce arkadaş yemek sonra kadının dairesine işin içinde alkol de olunca savcı bey saldırıya geçmiş.Tatmin olayı akıllı bir kadın işin içinden rahat çıkabilirdi adama biraz daha içirmek ve sonunda sızmak.Kadına hak veriyorum.Cinsel istek her iki tarafında istemesi gerek.Gençliğimde benimde başıma tam tersi geldi.Kadın arkadaşımı red ettim diye beni bıçakladı.Ancak ben davacı olmadım.Geçmiş olsun her iki tafara.Savcı bey belki alkolun etkisinde kalaraktan kadını darp etmiştir.Aksi halde eğitimli kişi hak hukuk ve yasaları bilen birirdir.Her ikisinede geçmiş olsun dileklerimle.

  Dün akşam... - ozoktem

  ...yanlışlıkla 32. Gün programının ilk 45 dakikasını seyrettim. Yanlışlıkla diyorum çünkü programın yarım saati bile bütün sinilerimin beynime sıçramasına ve bende başa çıkamadığım bir kanser hastalığına karşı öfkeyle ve çaresizlikle seyirci kalıyorum duygusu yaratmaya yetti de arttı. Konu sevgili ilahiyat profesörümüzün incileriydi. Önce İslamiyette Cinsellik adlı kitabın değerli yazarı başladı: İslam'da elbette tecavüz ve taciz kabul edilebilir değildi. Ama bir kadının ahlak sınırlarını aşacak şekilde açık saçık giyinmesi İslam?da kabul edilemezdi ve elbette bir erkeği tahrik edebilirdi. Geçenlerde bir kadın gazetecinin köşesini okumuştu. Şöyle diyordu: ?Biz kadınlar da kendimize itiraf edelim ki karşımızdaki erkeği etkilemek için dekolte giyiniyor ve makyaj yapıyoruz.? Ardından Diyanet kadın kollarından ayrılan şimdi DP parti başkan yardımcısı olan kadın anlattı: İlahiyat profesörünün düşüncelerine saygı duyduğunu söyledi. Kendisi öyle düşünmese de bu çok değerli profesörümüzün akademik özgürlüğü vardı ve bu şekilde düşünebilirdi. Kendisi ise bu cinsellik konusunu Kuran?ın şu ve şu ayetlerine göre açıklanması gerektiğini düşünüyordu. Ardından da oraya kadın haklarını savunsun diye konmuş olan hanımefendi de komitede (ne komitesi olduğunu bilemiyorum) taciz ve tecavüzde kurban kadınların giyim ve davranışlarının ne kadarının tahrik unsuru kabul edileceğine dair değerlendirmelerde bulunmuşlar ondan bahsetti. Ve bu dehşet verici tablonun içerisinde M. Ali Birand?ın tek yorumu şuydu: Ne yani artık bir kadın için ne kadar güzel göğüsleri var diyemeyecek miyiz? Behey birader tecavüz gibi hassas bir konuda program yapıyorsun, çağırdığın konuklara bak. Tecavüz hukuk konusu mu İslam konusu mu? Yoksa biz şeriatla mı yönetiliyoruz da ben bilmiyorum? Bugün kadının yok göğsü yok bacağı tahrik ediyor kapat diyen yarın saçının telinden de tahrik olmaz mı? Görüyoruz oluyor İran?da. Ne kadar kapanacağının kuralı mı olur? SANA NE? Beni kapatacağına git kendine at gözlüğü al. Ben çırılçıplak çıksam sokağa bana tecavüz hakkın mı doğar? Böyle saçma şey mi olur? Saygıdeğer gazeteci ünvanı taşıyan bir kişinin nedeni bastırılmış cinsellik ve şiddet eğilimi olduğu ayan beyan bilinen bir suçta kadının ne kadar suçu olduğunun tartışıldığı bir program yapması mümkün olabilir mi? Diyelim ki oldu, bu kadar düzeysiz ve durumdan bihaber konuklar çağırması ve bir de programı böylesine yönetememiş olması kabul edilebilir mi? Hadi ben sinirlendim kapattım, izlemeye devam eden kim bilir kaç kişi vardı? Programı bir M.A.Birand sever gibi sonuna kadar izleyip, ciddiye alsaydım yukarıdaki savcı tecavüzü haberiyle ilgili şöyle düşünürdüm herhalde: E, mağdur kadının hiç mi suçu yok? Sen adamla 2 kez yemeğe git, evine al, sonra da fikrini değiştir. Olur mu? Açık saçık da giyinmişsindir sen adamı tahrik etmek için. Sen kafana laptop da yesen masa da yesen müstahak.

  kadının kıyafeti? - eracon

  Dekolte miymiş? Ev kimin evi imiş? Savcı evli miymiş? Kadının yaşı var savcının yaşı yok.

  Adalet dağıtanlar. - bipedfive

  Acayip bir kokuşmuşluk yaşıyoruz. Savcı tecavüze kalkışır, komutan askeri hedef tahtası yapar. Devlet bitmiş durumda.

  yanlış anlaşılmasın da... - birinci

  yanlış anlaşılmasın da kadının anlattıkları hiç inandırıcı gelmedi.bıktık bu tip hikayelerden. erkek potansiyel suçlu. kadın, melek. evine de mi zorlayarak götürdü seni diye sorarlar insana...