Savcı ısrarlı: Çarşı grubu üyeleri tutuklansın

Savcı ısrarlı: Çarşı grubu üyeleri tutuklansın
Savcı ısrarlı: Çarşı grubu üyeleri tutuklansın
Savcı, Gezi olayları kapsamında gözaltına alınan Çarşı grubundan 3 kişinin mahkemece serbest bırakılmasına itiraz etti.

İSTANBUL - Savcı, Gezi olayları kapsamında gözaltına alınan Çarşı grubundan 3 kişinin mahkemece serbest bırakılmasına itiraz etti. 

Gezi Parkı olaylarına karıştıkları gerekçesiyle Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından Çarşı üyelerinden de yeraldığı 20 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 15'i savcılık sorgularının ardından serbest kaldı, 5 kişi ise tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme sorgusunun ardından Halil İbrahim Erol ile İbrahim Halilullah Turan 'vahim nitelikte silah ve mermi bulundurmak' suçlamasıyla tutuklandı. Numan Bülent Ergenç, Güray Sezmen ve Cem Yakışkan ise 50'şer bin TL kefalet ile serbest bırakıldı. 

Serbest bırakılan şüphelilere yurtdışı çıkış yasağı ile haftada bir karakolu giderek imza atma yönünde tedbir kararı alındı. Ancak soruşturma savcısı Muammer Akkaş, Çarşı grubu liderlerinden olduğu belirtilen 3 kişinin serbest bırakılmasına itiraz etti. Savcı Akkaş, bu 3 kişininn tutuklanmalarını talep etti. Savcının talebi önümüzdeki günlerde özgürlük hakimi tarafından karara bağlanacak.


SELAHATTİN GÜNDAY / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113887811388788

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  nerde bu adalet? - chapulcuforever

  soruyorum böyle enteresan kararlarla insanları tutuklayan, özgürlüklerini elinden alan ve verdiği kararlar ile toplum vicdanını yaralayan savcı ve hakimlerden kim hesap soracak? balyoz , ergenekon, hrant dink, kck, futbolda şike, gezi parkı derken ya bu davalarda gerçekten suç işlemiş insanlar olabilir ancak yargılamalara bakıyorsunuz adil bir yargılama yok. dikkat ederseniz bu davalar da belli bir ideolojik bütünlükte yok. ergenekon ile kck veya hrand dink davaları davalılar bakımından ideolojik olarak taban tabana zıt insanlardan meydana geliyor. ülkemizde her konuda dava sayısında korkunç bir artış var. bu kadar iyi ise ekonomimiz bu kadar dava da neyin nesidir. ayrıca dünyada 32,000 siyasi tutuklunun 16,000 i bizde. herkes potansiyel terörist ki toplumsal olaylarda her zaman halkın ve mazlumun yanında yer almış çArşı grubu hakkında bile terörist, çete vb ifadeler kullanmaya başladılar. şu anda hepimiz bir şekilde potansiyel terörist olabiliriz. bana söylermisiniz herkesin potansiyel terörist olarak görüldüğü bir ülke de adalet var mıdır?

  bu daha başlangıç - ayna tamircisi

  siz bir de süper lig başladığında görün,polisle çarşı grubu arasındaki gerilimi! en sert şekilde korunacak olan taraftarlar, en sert şekilde protesto edilebilir!

  bir taş mı atılmış - vesmolla

  Bir taş atılırsa, bu cezalandırılması gereken bir davranıştır; bin taş birden atılırsa bu politik bir eylemdir. Bir otomobil ateşe verilirse, bu cezalandırılması gereken bir davranıştır; yüzlerce otomobil ateşe verilirse, bu politik bireylemdir. Protesto, bana neyin yanlış geldiğini söylememdir; Direniş ise benim için yanlış olanın tekrar vuku bulmamasını sağlamamdır.(Ulrike Meinhoff)

  yaşasın adalet - isakent

  yapanın yanına kar kalacaksa bizde gidelim onların arabalarını evlerini yakalım yıkalım sonrada bizden de hesap sorulmasın

  Olmuyor radikal beceremiyosunuz - mcd

  oldu mu simdi be radikal.. yine ici bos bir haber yapmissiniz. hangi savci, kimleri (bilsek de), ne sucundan tutuklamak istiyor? Artik hazir boykota alismisken sizi de boykot etmeye basliyorum. cok baydiniz. siz de simitci polisin yaninda peynir satin, simitle cok guzel gidiyor.

  İsim? - user1148618

  Savcının ismi yok mu? Uzaylı mı bu adam?

  SAVCIM BİRAZ CUMHURİYETİN SAVCISI OLUNUZ AKPNİN DEĞİL - kayalemir

  Yeter be. Adam yargıyı göreve davet ediyorum der demez savcılar sıraya giriyor. Nasıl göze gireriz diye. Serbest bırakan mahkemeyi kutuluyorum. Ortada suç yoktur. Varsa bile ağırlığı tutuklamayı gerektirmemektedir. Hepsi yeri yurdu belli insanlar. Kaçma şüphesi yok delil karartma şüphesi yok. Doğru karar, inşallah BASKILAR SONUCU DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALMAZ BAĞIMSIZ YARGI