Savcı Kansız'ın yeğenlerini öldüren zanlı yakalandı

Savcı Kansız'ın yeğenlerini öldüren zanlı yakalandı
Savcı Kansız'ın yeğenlerini öldüren zanlı yakalandı

Zanlı Hakan Baştürk Eyüp'te yakalandı.

Ergenekon soruşturması savcılarından Cihan Kansız'ın iki yeğeninin Gaziosmanpaşa'da öldürülmesinin üzerindeki sır perdesi aralandı. Cinayetleri işlediği öne sürülen kişi bugün gözaltına alındı.

RADİKAL - Gaziosmanpaşa’da, eski Ergenekon Savcısı Cihan Kansız’ın 2 yeğeninin öldürülmesiyle ilgili 1 kişi yakalandı.

Halen Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı olan Cihan Kansız’ın amcasının oğlu Recep Selim Kansız ve yeğeni İzzet Kansız’ın 15 Şubat’ta silahla öldürüldüğü, Muharrem Tomoğulları (55), Ahmet Daştan (34) ve Şaban Cesim’in (40) de yaralandığı olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

EYÜP’TE YAKALANDI

Ekipler, olaya karıştığı belirlenen Halit C. (52) ve Ali Can C. (26) adlı şüphelileri 19 Şubat Perşembe günü Beşiktaş ’ta yakalayarak gözaltına aldıktan sonra adliyeye sevk etti. Şüphelilerden Halit C. ile yaralama suçundan kaydı bulunan Ali Can C., ertesi günü çıkarıldıkları mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

(Savcı Cihan Kansız)

Soruşturmayı devam ettiren polisler, olayda silah kullandığı öne sürülen Hakan Baştürk’ü (37) dün Eyüp’te yakaladı.

BARIŞMA BULUŞMASINDA ÖLDÜRÜLDÜLER

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde ifadesine başvurulan Hakan Baştürk, aralarında daha önce meydana gelen bir husumet nedeniyle barıştırılmak için Recep Selim Kansız ve İzzet Kansız ile buluştuğunu, yaşanan olayın bir anda meydana geldiğini söylediği öğrenildi.
Baştürk, Emniyet’teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.
DHA-Çağatay KENARLI