Savcı Kiraz'dan 10 kurşun çıktı!

Savcı Kiraz'dan 10 kurşun çıktı!
Savcı Kiraz'dan 10 kurşun çıktı!
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın vücuduna 5 değil 10 kurşun isabet ettiği otopsi raporunda belirtildi...

RADİKAL - Zaman Gazetesi'nin haberine göre, şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın vücuduna 5 değil 10 kurşun isabet etti. Gazete , Florence Nightingale Hastanesi’nin verdiği adli raporu da yayınladı.

Mehmet Selim Kiraz'ın son röportajı: Berkin için hafta sonları dahil çalışıyorum


Zaman gazetesinin haberi şöyle:

Olayın ardından en yetkili makamlar Kiraz’ın vücuduna 5 kurşun isabet ettiğini ve ameliyata alındığını açıklamıştı. Ancak kaldırıldığı Florence Nightingale Hastanesi’nin adlî raporuna göre, Kiraz’da 10 kurşun yarası tespit edildi. Yaralardan 3’ü baş, 6’sı göğüs, 1’i bacak bölgesinde. Mermi yaralarının fazlalığı, hedef gözetilmeksizin ateş edildiğini gösteriyor. Rapordaki ‘sağ omuz ön yüzde 1, sağ omuz arka yüzde 2 kurşun girişi tespit edilmiştir’ ifadesi dikkat çekici. Bu, hem önden hem arkadan ateş edildiğini gösteriyor. Göğüs ve bacak bölgelerindeki 7 kurşun da ‘teröristler savcıyı kalkan olarak kullandı’ iddiasını güçlendiriyor. Raporda ayrıca, 20.56’da hastaneye getirilen Kiraz’ın bilincinin kapalı olduğu, solunum ve kalbinin durduğu belirtiliyor. 
İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki odasında DHKP-C militanları tarafından rehin alınan ve tartışmalı bir operasyonun ardından şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın kaldırıldığı hastanedeki adli raporu ortaya çıktı. Florence Nightingale Hastanesi uzman hekimlerince düzenlenen adli rapora göre Savcı Kiraz’ın vücudunda çeşitli bölgelere isabet eden 10 kurşun yarası bulunuyor. Raporda, Kiraz’ın baş bölgesinden 3 kurşun yarası olduğu, göğüs bölgesine 6, diz üstüne 1 kurşun isabet ettiği bilgisi yer alıyor. Bu bilgiler hedef gözetilmeksizin atış yapıldığını ve savcının iki ateş altında kaldığını gösteriyor.
Raporda özellikle göğüs bölgesindeki yaralanmalar dikkat çekiyor. Buna göre savcı, sol diyafram bölgesi ve kalbin üstünden vurulmuş. Raporda ayrıca ‘sağ omuz ön yüzünde 1, sağ omuz arka yüzde 2 kurşun girişi tespit edilmiştir’ kısmı önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Rapora göre Savcı Kiraz, çatışma sırasında, vücudunun aynı bölgesinden, hem karşıdan hem de arkadan kurşun yarası almış. Bu tespit ve savcının kafa bölgesi dışında, vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı kurşunlar, teröristlerce kalkan olarak kullanıldığı iddialarını güçlendiriyor. Kafadaki yaralara dair ‘sol parlatel ve sol masloit giriş çıkış’ ifadeleri yer alıyor. Bitişik atışla ilgili bir tespit bu raporlarda yok.

Erdoğan'dan şehit savcının ailesine ziyaret

Arınç: Hesabını mutlaka soracağız


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  DHKPC

  ,

  şehit

  ,

  Çağlayan

  ,

  haber

  ,

  savcı

  ,

  zaman

  http://www.radikal.com.tr/1328235132823510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dokuz köyden kovulmak - momentum

  Bu kadar adam yorum yapmış. Esmiş üfürmüş. İçlerinde bir tek user1011597 nickli yorumcu, kimsenin göremediği bir şeyi yazmış. Onu okuyunca ben de rapora baktım, hakikaten öyle yazıyor. Adamı da alaşağı etmişler hemen burada.

  Yazık - user1057857

  Evet Belli Oldu Devletin Taşeronu DHKP-C ve Emri verenlerde Bas sağlığı için en ön saflarda yer alıyor Bir laf vardı Kim size en önce baş sağlığına gelirseOndan süpelenenin Yazık Bir yandan fakir aile cocugu bir yandan devleti için çalışmış karşılıklığını böyle görmüş savcı diyorumki artık bu oyunları oynamayın herkes siz ve iktidarınızın nasıl oldğunu biliyor. ve burarada Nükleer ide caktırmadan halletiniz. Diğer yandanda Meclisten Bilalın unvestesinide onayladınız . Bunları Herkes görsün ... Bilsin... Vay Türkiyem Ne hallere düşürdünüz... 2 gun Sonrada Doğuyu Peşeges cekeceksiniz Eyalet sisteminizle Hadi Hayırlı Olsun...

  Adli Rapor yanlış yorumlanmış - user1011597

  Haberde yayınlanan rapora göre 10 adet mermi yok, 10 adet giriş çıkış deliği var. Eğer cesette hiç mermi kalmamışsa 10 giriş çıkış deliği zaten 5 mermiyi gösterir. Her mermi için biri giriş diğeri çıkış olmak üzere...Adlı raporu yanlış yorumluyorsunuz..

  ne zaman? ne zaman?ne zaman? - zebda

  savcının üzerinde polis kurşunları olduğunu, akpnin savcıyı harcadığını, başta c.başkanı erdoğan ve tüm hükümetin daha evvel yaptıkları gibi yalan söylediğini herkes biliyor! ee birşey yapılmayacak mı? artık erdoğanla ve hükümetle ilgili onlarca dava birikti...halk protesto için sokağa çıksa terörist diye belleniyor...ne yapıcaz biz artık? artık dürüst ve ülkesini düşünen savcıların birleşip bu yalan,talan hükümranlığa karşı çıkma zamanları gelmedi mi? daha ne bekleniyor? temiz eller nerede bu ülkede? şimdi değilse ne zaman? gözgöre göre geriye geriye geriye gidiyoruz...insaf..yeter! yeter!

  Şaşıran var mı? - hamzaakyol

  dhkp-c'nin yaptığı eylemin berkin elvanın ölümünde sorumlu olan polislerin ve onları gizleyenlerin işine geldiği, ayrıca polisin yetkisini güçlendirmek isteyen, baskıları artırmak isteyen iktidarın işine de geldiği belli. bu eylemlerden en fazla zarar gören kesimin sol ve demokrat kesim, ayrıca da aleviler olduğu da belli. çok önceden açıklanan dhkp-c'nin eylemler için karanlık devlet tarafından harekete geçirileceği söylentilerinin gerçek olup olmamasını bir kenara bırakıyorum. ancak, "2 kurşun", "3 kurşun", "5 kurşun" şeklindeki farklı açıklamalar ardından ortaya çıkan 10 kurşun olduğuna dair otopsi raporu, tezgahı bütün çıplaklığı ile ortaya çıkarıyor. bu tür eylemlerin, sol, demokrat ve alevilere karşı duyguların artmasına ve bu nedenle bu kesimlerin günlük yaşamlarında veya mahkemelerde veya karakolda daha fazla zarar görmesine de neden olduğunu söylemek kehanet değil. yani sol, demokrat ve alevilere nasıl kötülük yapılır diye sorulsa, savcının öldürülmesi terör eyleminden daha iyi bir yöntem bulunamaz. bu tür terör gruplarına destek veren insanlar bir daha bir daha düşünsünler. Terörün ahlaki olarak kötülüğünden bahsetmedim daha. İnsanların ölümünün, öldürülmesinin savunulacak hiçbir yanı yok. Normal bir insan, insanlık duygularına sahip bir insan, bir ahlaki kaygısı olan bir insan terörü savunamaz, terör eyleminden medet umamaz.

  ANLAŞILDI MI ŞİMDİ? - m.rozbilen

  Ta ilk gün yazmıştım. Savcı kimin kurşunları ile öldürüldü diye? Her ne kadar otopsi raporunda teröristlerin kurşunlarıyla öldürüldü diye bilgi verildiyse de şahsen inanmamıştım. Bana göre operasyon emrini ve kararını verenler aslında Savcı'nın ölüm fermanını imzaladılar. Gerçek ortaya çıktıkça vahametin boyutu da gözlenmektedir. Savcı kurtarılabilir iken bu yola başvurulmayarak operasyonda ısrar edilmiştir. Emri verenin sayın Başbakan olduğu söylenmektedir. Hata yapıldığı kabul edilmemiştir. Geride delil bırakmamak için olacak, teröristlerden birini dahi canlı olarak ele geçirme imkanı varken bu yapılmamıştır. Zira teröristlerin sadece birinde tabanca var. Acı olan hem ölümüne göz yumacaksın hem de çok üzülmüş gibi davranıp başarılı bir operasyon yapmış gibi görünerek ölümünün üzerinden çıkar siyaseti güdüp cenaze törenini miting alanına çevireceksin. Bu allahtan reva mı? Savcı polisin kurşunlarıyla ölmediyse ben hiç bir şey bilmiyorum.

  gerçek - user881872

  Neden akreditasyon uygulandığı ve RTÜK ysağı şimdi daha iyi anlaşıldı.