Savcı Kiraz'ın babası: Yüreğim yanıyor, oğlum bunu hak etmemişti

Savcı Kiraz'ın babası: Yüreğim yanıyor, oğlum bunu hak etmemişti
Savcı Kiraz'ın babası: Yüreğim yanıyor, oğlum bunu hak etmemişti
Oğlunun İstanbul Adalet Sarayı'nda yapılan cenaze törenine katılan Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın babası Hakkı Kiraz, olayı televizyondan öğrendiğini belirterek, "Oğlum bunu hak etmemişti. Yüreğimde yanıyor ama şükrediyorum" dedi.

RADİKAL - İstanbul Adalet Sarayı’nda yaşamını yitiren oğlu Savcı Mehme Selim Kiraz’ın cenazesine katılan baba Hakkı Kiraz, törenin ardından uzatılan mikrofonlara kısa bir açıklama yaptı.

Şehidin babası Hakkı Kiraz şunları söyledi:

“Valla ben sakindim. Allahtan geldi dedim. Takdiri ilahi dedim. Kaderimizde bu var dedim. Oğlum bunu hak etmemişti. Ama kaderde bu varsa boynumuz kıldan incedir. Biz inanan insanlarız. Hamdolsun, gayrimeşru bir yolda değildi. Namusuyla, alnının akıyla, şerefiyle, onuruyla, haysiyetiyle, görevinin başında takdir-i ilahi oldu. Ben memnunum, ben şükrediyorum. Yüreğimde yanıyor ama şükrediyorum.”

'OLAYI TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM'

Olayı televizyondan öğrendiğini söyleyen Hakkı Kiraz, bir basın mensubunun ‘’Oğlunuzla görüşebildiniz mi?’’ sorusunu, “Görüşemedim. Arayamadık, konuşturmuyorlarmış” diye yanıtladı.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  adalet

  ,

  savcı

  ,

  açıklama

  http://www.radikal.com.tr/132597813259782

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çok üzüldüm - user389638

  Çok savunduğunuz kılçtaroğlu ve bahçeli savcının cenazesine neden katılmadı ? ve bunu haber yapacak kadar değersizmi bir savcı yok ideolojinize ters sonrada özgürlük sizin anlayışınızla teroristlerin özgürlük anlayışı ile aynı degilmi

  ... - hale

  teröristlerle pazarlık yapmayıp, savcıyı feda eden büyük devletimiz apoyu nerdeyse milletvekili yapacak