Savcı Kiraz'ın otopsi raporu açıklandı

Savcı Kiraz'ın otopsi raporu açıklandı
Savcı Kiraz'ın otopsi raporu açıklandı
İstanbul Adliyesi'nde öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz'a ilişkin ilk otopsi raporu açıklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu tarafından yapılan açıklamada, "Bitişik atış olacak şekilde silahla ateş edildiği, ateş edilen silahın ise teröristlerin kullandığı 7,65 çaplı silah olduğu tespit edilmiştir" ifadesi kullanıldı.

RADİKAL - İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Şehit cumhuriyet savcımızın 01.01.2015'te saat 01.30'da Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi sonucu elde edilen bilgilere göre, cumhuriyet savcımızın başına bitişik atış olacak şekilde silahla ateş edildiği, ateş edilen silahın ise teröristlerin kullandığı 7,65 çaplı silah olduğu tespit edilmiştir."

Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

'CÜBBEYLE GİRDİLER'

"Teröristlerin biri adliyeye elinde avukat cüphesi ve sahte avukat kimliğiyle üst araması yapılmadan girdi. 

Cumhuriyet savcımızın odasından peş peşe silah seslerinin gelmesi üzerine güvenlik güçlerimiz yasal müdahalede bulunmuşlardır. Bu esnada teröristler de içeriden güvenlik güçlerine silahla karşılık vermişlerdir.

'TERÖRİSTLERDE BOMBA YOKTU'

Çatışma bittiğinde savcı Kiraz’ın ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ve yapılan tedaviye rağmen hayata döndürülemedi. İki terörist ise suçta kullandıkları 7.65 milimetre çaplı Fransız model tabanca ve bu silaha ait çok sayıda boş kovan, dolu mermi ile ölü olarak etkisiz hale getirildi. Bo

Teröristlerin yanlarındaki çantada bomba olabileceği düşüncesiyle fünyeyle kontrollü patlatıldı ancak, çantada bomba bulunmadığı tespit edildi.

Şehit savcımıza saat 01.30'da adli tıp kurumunda otopsi yapıldı. 

'TESLİM OLMADILAR'

İstanbul Baro Başkanı sayın Ümit Kocasakal, avukat Şükriye Erden ve özellikle Sami Elvan'ın teröristlerle iletişimleri sağlanmış, uzun görüşmelere rağmen teslim olmamışlardır.

Teröristlerden birinin adliyeye elinde avukat cübbesi ve sahte olduğu düşünülen avukat kimliğiyle, üst araması yapılmadan girdiği, güvenlik kamerası kayıtlarından tespit edildi.

SEZGİN TANRIKULU'NA SUÇLAMA

Teröristlerin görüşmek istediği avukat Sezgin Tanrıkulu kendisine ilk ulaşıldığında adliyeye geleceğini belirtmesine rağmen adliyeye gelmediği gibi kendisine ulaşılmak istendiğinde telefonlara da çıkmamıştır."

 

Sezgin Tanrıkulu'ndan başsavcıya cevap