Savcı öfkeli: Basın tacizi çok çarpıttı

Urla'da bulunan Barbaros Çocuk Köyü'ndeki cinsel taciz iddialarını soruşturan Urla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, medyayı, açıklamalarını çarpıtarak, olayın boyutlarını olduğundan büyük göstermekle suçladı.

İZMİR - Urla'da bulunan Barbaros Çocuk Köyü'ndeki cinsel taciz iddialarını soruşturan Urla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, medyayı, açıklamalarını çarpıtarak, olayın boyutlarını olduğundan büyük göstermekle suçladı.
Köydeki çocukların 'seks kölesi' olarak sunulduğu haberlere tepki gösteren Gök, "Benim ağzımdan açıklama yazıyor, olayı çok büyük boyutlarda gösteriyorlar" dedi. Bakıcı annelerin erkek çocuklarla ilişkiye girdiği yolundaki haberlerin doğru olmadığını belirten Gök, "Bir çocuk böyle bir iddiada bulundu. Ancak bir bulgu ve delile ulaşamadık. Bakıcı anne serbest bırakıldı" diye konuştu.
10 kadar kız çocuğunun taciz ve tecavüze uğradığından şüphelenildiğini, adli tıp incelemesinde ise üç kızın cinsel ilişkiye girdiği bulgusuna rastlandığını açıklayan Gök, olayla ilgili beş kişinin daha arandığını söyledi.
Mülkiye müfettişleri araştırıyor
İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ise, Urla Kaymakamı Ahmet Mailoğlu'nun olayı bildiği halde müdahale etmediği iddialarını incelemek üzere mülkiye müfettişi görevlendirildiğini açıkladı. Aksu, "Müfettişimiz rapor hazırlayacak. Kaymakamla ilgili kararı ondan sonra vereceğiz" diye konuştu. Kaymakam Mailoğlu ise soruşturmayı kendisinin istediğini belirterek, "Benimle ilgili iddialar taciz noktasında ciddi boyuta ulaşırsa, istifa ederim. Aksi olursa, her türlü hukuk mücadelesini vereceğim" dedi.
Bu arada, dün İzmir Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürü Nazmi Taşkın görevden alındı.


    http://www.radikal.com.tr/7367257367250

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.