Savcı Öz ve Yıldırım 'kâğıt arkadaşı'

Savcı Öz ve Yıldırım 'kâğıt arkadaşı'
Savcı Öz ve Yıldırım 'kâğıt arkadaşı'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Yüksek Divan Kurulu toplantısında savcılar Zekeriya Öz ve Mehmet Berk’e hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada çarpıcı ifadeler yer aldı.
Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı 29. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen 5. duruşmaya, vareste tutulan tutuksuz sanık Aziz Yıldırım katılmadı. Yıldırım’ın avukatlarından Abdurrahim Erol, savcılar ve Aziz Yıldırım’ın dostluk ilişkilerine kanıt olarak bir işkembe salonunun açılışında beraber olduklarına dair CD sundu. Tarafların dostane ve beşeri ilişkilerine dair tanıklık yapmaları için Şekip Mosturoğlu ve Veysi Yaşar dinlenildi.
Tanıkların dinlenilmesine itiraz eden savcı Mehmet Berk’in avukatı Kaptan Yılmaz, “Bu ilişkilerin var olduğunu düşünelim. Bu durum savcının var olan delilleri değerlendirmemesi ve soruşturma yapmaması anlamına mı geliyor? Beşeri ilişkiler olsa dahi kamu görevini yerine getirmek, soruşturma yapmak zorunluluğu vardır. Sanık, şike soruşturması yaptıkları için katılanları ahlaksız olarak tanımlamıştır” dedi.
Tanık olarak dinlenilen Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, bir dönem Aziz Yıldırım’ın avukatlığını yaptığını belirterek, “Aziz Yıldırım, Zekeriya Öz’ü daha iyi tanır. Yıldırım’ın ev sahipliğinde bir futbol organizasyonu yapmıştık, Zekeriya Öz ve Mehmet Berk’in de oynadığı. Mehmet Berk aynı zamanda Fenerbahçe Kongre üyesi de oldu” diye konuştu. Sanıklardan eski avukat Veysi Yaşar da savcılar ve Yıldırım’ı eskiden beri tanıdığını ifade ederek, “Hatta Zekeriya Öz ile Aziz Yıldırım’ın beraber kâğıt oynadıklarını da bilirim” dedi.
Hâkim, savcılar Zekeriya Öz ve Mehmet Berk’in dinlenilmesine gerek olmadığını belirtti. Duruşma ertelendi.