@ismailsaymaz

Savcı, Taksim Dayanışma'nın peşini bırakmıyor

Savcı, Taksim Dayanışma'nın peşini bırakmıyor
Savcı, Taksim Dayanışma'nın peşini bırakmıyor

Mücella Yapıcı

Savcı Nazmi Okumuş, cuma günü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan aralarında Mücella Yapıcı'nın da bulunduğu Taksim Dayanışması üyelerinin tutuklanması için itirazda bulundu
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

Raidkal.com.tr - İtiraz kararına Ağır Ceza Mahkemesi bakacak. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 8 Temmuz’da ‘Gezi Parkı’nı törenle açmış, iki buçuk saat sonra da kapatmıştı. Açılıştan sonra parka girenler polislerce çıkarılırken, İstiklal Caddesi’ne de müdahale edilmişti. Olaylarda Taksim Dayanışması’ndan mimar Mücella Yapıcı, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Beyza Metin’in de aralarında olduğu 50 kişi gözaltına alınmıştı. Üç gün gözaltında tutulan 50 kişi Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti. Savcılık sorgusunun ardından 38 kişi serbest bırakılırken, Yapıcı, ve Çerkezoğlu’nun da aralarında olduğu 12 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye gönderilmişti. Mahmeke bu 12 kişinin tutuksuz yargılanmasına karar vermişti.

Taksim Dayanışma üyelerinin evi boşuna aranmış

Mücella Yapıcı'dan 'nezarethanedeki utanç'

Taksim Dayanışma serbest!

Dayanışma, Twitter'la Türkiye'yi yönetmiş!


  http://www.radikal.com.tr/114200611420064

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ///// - Al Capone

  AKP nin yaratmak istedigi yeni nesil baski altinda bir toplum yaratmak (Turkiye sizinle Rezil oluyor)

  gezi - ibrahimbaytak

  GEZİ EYLEMCİLERİ Mİ SUÇLU? TERÖRİSTLER Mİ? Gezi eylemcilerine her gün, her ilde baskın üzerine baskın ve onlarca gözaltılar. Güney doğu illerinde, ilçede PKK militanları silahlı geziyor, cenaze törenine katılıyor, şehitlik mezarlığı açıyor, yol kesip kimlik kontrolü yapıyor. Güvenlik güçlerinin tek bir yere baskın yaptığınız, bir kişiyi bile göz altına aldığını duydunuz mu? Güneydoğudan, “asker mi, teröristler mi” çekildi?

  ... - noelon

  Zulmün artsın akepe, zulmün artsın ki çabuk yıkılasın...!

  okumus ha - ozdemirda

  savci nazmi okumus bi de okumamis olsa demek neler olacak! youtube'dan "ses kaydi" diye aratip dinlediklerimin uzerine bu haberi gormem manidar oldu. memleket osmanli'nin yikilmadan onceki haline benziyor. rusvet/yolsuzluk almis yurumus, kamu mallari saga-sola peskes cekiliyor, adam kayirma, hak yeme girla, egitim dili icinde yasanan donemin emperyalist devletlerinin dili, dis devletlerin eliyle yapilmaya calisilan samimiyetsiz, guduk islahatlar ele yuze bulastiriliyor ve yonetimin en ufak bir muhalefete tahammulu yok. ve elbette egitimin sadece meslek ogrenmek olmamasi gerektiginin ibretlik kaniti savcimiz. yazik..