Savcı, 'Tarkan'a tedavi' dedi

Savcı, 'Tarkan'a  tedavi' dedi
Savcı, 'Tarkan'a  tedavi' dedi
Tarkan'ın 16 kişiyle birlikte yargılandığı uyuşturucu davasında mütalaasını açıklayan savcı, ünlü şarkıcının tedavi olmasını ve denetimli serbestlik hükümlerinin uygulanmasını istedi.

Uyuşturucu kullanmak suçundan yargılanan şarkıcı Tarkan için savcı, ‘tedavi ve denetimli serbestlik ilkeleri’ uygulanmasını önerdi. İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 17 sanıklı duruşmaya, davanın tek tutuklu sanığı Kubilay Keskin ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı Hüseyin Kaya, sanık Tarkan Tevetoğlu’nun evinde çelik kasada iki poşet içinde 8 gram esrar maddesi elde edildiğini söyledi. Savcı Kaya, ayrıca yapılan aramalarda, elbise dolabında 1.5 gram esrar, 1 esrar maddesi ve el çantası içinde 3 gram esrar maddesi bulunduğunu ifade etti. 

Bazı sanıklara beraat 

Diğer sanıklarda değişik miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildiğini kaydeden savcı Kaya, sanıklar Özlem Dinler Altun, Tarkan Tevetoğlu, Gülperi Erçetingöz, Fiona Heriş, Bekir Saçar ve Gökhan Yüzbaşıoğlu’nun ağırlıklı kokain olmak üzere uyuşturucu madde kullanıcısı olduklarını söyledi.
Savcı Kaya, kullandıkları kokaini sanık Altun’un sanık Kubilay Keskin’den, sanık Tarkan Tevetoğlu’nun sanık Murat Erdoğan’dan temin ettiklerini anlattı. Kaya, sanıklar Vedat Aysel ve Murat Erdoğan’ın ‘uyuşturucu ithal etmek’, Gökhan Yüzbaşıoğlu, Bekir Saçar, Fiona Heriş, Gülperi Erçetingöz’ün de ‘kokain ticareti’ suçundan mahkûmiyetlerine yeterli delil elde edilemediği için beraatını istedi.
7.5-22.5 yıl hapis talepleri
Sanıklar Tarkan Tevetoğlu, Bekir Saçar, Gökhan Yüzbaşıoğlu, Fiona Heriş ve Gülperi Erçetingöz hakkında ‘uyuşturucu kullanmak’ suçundan tedavi ve denetimli serbestlik tedbirleri uygulanmasını isteyen Kaya, sanıklar Recep Aytek, Abdulmelik Geniş, Kubilay Keskin, Murat Erdoğan, Tarık Miras, Selman Göknur Şener ve Mehmet Sami Geniş’in ‘kokain satmak’ ve ‘tedarik etmek’ suçlarından ayrı ayrı 7.5 yıldan 22.5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmalarını talep etti.
Sanık avukatları daha sonra son savunmalarını hazırlamak için süre istedi. Mahkeme heyeti, süreyi vererek duruşmayı erteledi. (İSTANBUL/AA)