Savcı 'tutuklayın' dedi, mahkeme 'gizlilik' kararı aldı

Savcı 'tutuklayın' dedi, mahkeme 'gizlilik' kararı aldı
Savcı 'tutuklayın' dedi, mahkeme 'gizlilik' kararı aldı
Siirt'te 13 ve 17 yaşındaki iki kız kardeşlere cinsel istirmarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan BDP'den de ihraç edilen eski Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Ç.'nin serbest bırakılmasına, Cumhuriyet Savcısı itiraz etti


Siirt'te 13 ve 17 yaşındaki iki kız kardeşlere cinsel istirmarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan BDP 'den de ihraç edilen eski Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Ç.'nin serbest bırakılmasına, Cumhuriyet Savcısı itiraz etti. Mahkeme, soruşturma dosyasına gizlilik kararı aldı. Siirt Belediye Başkan Yardımcısı 10 çocuk babası, 62 yaşındaki Abdullatif Ç.,geçen Cuma akşamı özel otomobilinde 17 yaşındaki M.A., kardeşi 13 yaşındaki S.A., ile yakalandı. İki kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla cumartesi gecesi adliyeye sevk edilen Abdullatif Ç., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından, haftada 3 gün karakola imza atması şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Olayın duyulmasının ardından BDP'li Başkan Yardımcısı Abdullatif Ç., partisinden ihraç edildi. Kendisi de görevinden istifa etti. Siirt Cumhuriyet Savcısı Mutlu Bulut, Abdullatif Ç.'nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına bugün itiraz etti. Savcı Bulut, Siirt Asliye Ceza Mahkemesi'ne yaptığı başvuruda Abdullatif Ç.'nin tutuklanmasını istedi.
Bu arada Siirt Sulh Ceza Mahkemesi, Abdullatif Ç., soruşturmasına gizlilik kararı aldı.

ÜÇ KARDEŞ KORUMA ALTINDA Cinsel istismara uğradıkları belirtilen kız kardeşleri M.A., ile S.A'nın yanı sırada 13 yaşındaki S.A.'nın ikizi olan G.A. da koruma altına alındı. Siirt Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü'nde koruma altına alınan 3 kız kardeşin burada kalacakları belirtildi.


DHA


  http://www.radikal.com.tr/114184011418402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tabi tabi... - guvent

  emmmi 62 yaşında kızlar sübyan...gizlilik kararı gerekli...

  Feministler,CHP kadın Kolları. - Clear

  Neredesiniz? Hiç sesiniz çıkmıyor? Ayıp olmuyor mu? Gazete yazarı H.Ü. de benzerini yaptığında,alayınız ayağa kalkmış,İstanbul'da mahkeme kapılarına kadar dayanıp gösteriler yapmıştınız,unuttunuz mu? Şimdiki ise daha beter,bir çocuk değil 13 yaşında ikisi ikiz,biri 17 yaşında üç çocuk ve ilaveten anneleri(eğer gazete haberi doğruysa),yani analı kızlı,aynı çorba gibi...üstelik kadın haklarıyla övüne övüne bir hal olan,kasım kasım kasılmaktan kaskatı kesilmek üzere olan bir partinin yani BDP'nin mensubu...Heyırdır,ölüm uykusunda mısınız?