Savcı Zekeriya Öz'den 'polise baskı var mı' denetimi

Savcı Zekeriya Öz'den 'polise baskı var mı' denetimi
Savcı Zekeriya Öz'den 'polise baskı var mı' denetimi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz, bu akşam İstanbul Emniyeti'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Öz'ün soruşturma yapan polislere yeni atanan müdürlerin baskı yapıp yapmadığını denetlemek için geldiği ileri sürüldü.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

 


İSTANBUL - İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriye Öz, akşam saatlerinde korumalarıyla birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Öz, "Büyük yolsuzluk" soruşturmasının yapıldığı Organize ve Mali Şube Müdürlüğü'nün bulunduğu B Blok'a girdi. Zekeriya Öz'ün soruşturma yapan polislere yeni atanan müdürlerin baskı yapıp yapmadığını denetlemek için geldiği ileri sürüldü.
Büyük yolsuzluk soruşturmasının koordinatör savcısı olan Zekeriya Öz, akşam saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Gazetecilerin "Niye geldiniz efendim" sorusu üzerine Öz, "Niye geldiğim belli değil mi?" diyerek hızla B.Blok'ta bulunan Organize ve Mali Şube Müdürlüğü'ne gitti.
Zekeriya Öz'ün, operasyon sonrası müdürlerin değişmesi üzerine soruşturmayı yürüten polislere yeni müdürlerin herhangi bir baskı kurup kurmadığını denetlemek için geldiği öğrenildi. Ayrıca soruşturmayı yürüten bir savcının da polisin ifade alımı sırasında polislere eşlik ettiği öğrenildi. Savcı Zekeriya Öz, soruşturmanın yapıldığı şubelerde 1.5 saat kaldıktan sonra hiç bir açıklama yapmadan ayrıldı...