Savcılık silahları Lice Kayacık Jandarma Karakolu'ndaki tüm silahları toplattı!

Savcılık silahları Lice Kayacık Jandarma Karakolu'ndaki tüm silahları toplattı!
Savcılık silahları Lice Kayacık Jandarma Karakolu'ndaki tüm silahları toplattı!
Diyarbakır'ın Lice İlçesi Kayacık Köyü Jandarma karakolunun yeni inşaatını protesto gösterileri sırasında 18 yaşındaki Medeni Yıldırım'ın ölümü, 9 kişinin de yaralanmasının ardından soruşturmayı yürüten Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, karakoldaki tüm silahları incelenmek üzere toplattı

DİYARBAKIR - Lice'nin Kayacık Köyü Jandarma Karakolu'nun genişletme güçlendirme çalışmalarını geçen cuma günü bir grup protesto etti. Protesto gösterileri sırasında çıkan olaylarda jandarma havaya ateş açarken, yaşanan arbedede Medeni Yıldırım silahla vurularak yaşamını yitirirken, 9 kişi de yaralanmıştı.

Olaylarından ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kapsamında karakolda bulunan tüm silahların toplatılmasına karar verdi. Savcılık emriyle bugün toplatılan silahlar Diyarbakır'a götürülerek balistik incelemeye alındı. Yetkililer, olayla ilgili bütün delillerin toplanıp, savcılığa verildiğini söyledi.(DHA/Felat Bozarslan)


  http://www.radikal.com.tr/114033611403365

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Başarılı yönetimin bir önemli unsuru da - nickodin

  gecikmeksizin yerine getirilen adalettir.Ve bunun için gerekirse politik doğruların getirisini değil,insani değerlerin ilkelerini seçersin.Artık bu ülkede de yürekli savcıların,vicdanlı hakimlerin idarenin sorumluluğunda gerçekleşen tüm icraatı adil olarak yargılamaları toplumsal barışı yeniden onaracaktır.Vatandaşların devlete,topluma ve kendilerine olan güvenini tamamlayıp tazeleyecektir.Bu olay da umarım Uludere,Reyhanlı,E.Sarısülük vd. gibi kapatılıp toplum vicdanı yaralanmaz.Not:Hayret,20-30 piyade tüfeğinin incelemeye alındığındaki yokluğunda ülke savunmasının zaafa uğrayacağını düşünenler var.Personel de izne ayrılmalıdır deyiverip bir de...vah vah..

  Sonuç - vancetti

  Sonuç şimdiden belli. Ateş açan silahlar bulunamayacak. Büyük ihtimalle silah pretostocu kitle içerisinden olan provakatörler tarafından ateşlenmiştir.

  ARBEDE Mİ ? - radicalus

  Askerin sivilleri vurduğunu diyemiyorsunuz değil mi? Yaşanan arbede, havaya ateş açıldı gibi ifadeler.. Çocuk havadaydı öyle mi, göstericiler bir askeri vursaydı, yine bu dil mi kullanılırdı, arbededen dolayı bir asker vuruldu denir miydi, yazıklar olsun Radikal'e..

  SAVCIYA NASIL İNANALIM - pispor

  Ankara da kameraların önünde milyonların tanıklığında bir genci başından vurarak öldüren polis serbest ise bu savcıya niçin ve neden inanalım

  savcılık silahları lice kayacı hk. - fgemak

  savcılığın saçma sapan bir kararı,silahlar üzerinde balistik inceleme yapacak uzmanların karakola giderek bizzat orada bu işi yapmaları gerekirken karakoldaki askerin elinden silahları toplatıyorsanız,o zaman karakoldaki görevli personele de balistik inceleme tamamlanıncaya kadar izin verilmesi gerekir,uygulamayı doğru bulmuyoruz.