Savcının talimatıyla taciz zanlıları serbest!

Savcının talimatıyla taciz zanlıları serbest!
Savcının talimatıyla taciz zanlıları serbest!
İstanbul'da yılbaşı kutlamalarının yapıldığı Nişantaşı ve Taksim'de dün gece 8 taciz olayı meydana gelirken 12 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler savcılık talimatıyla polisteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı

İSTANBUL - Yılbaşı kutlamaları sırasında kötü görüntülerin ortaya çıkmasını önlemek için emniyet 5 bin polisle sıkı önlemler aldı. Bütün bu önlemlere rağmen az da olsa bu yılda taciz olayları meydana geldi. Kutlamaların yapıldığı Nişantaşı ve Taksim’de dün gece 8 taciz meydana gelirken bu olaylarla ilgili 12 kişinin suçüstü yakalandığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler, savcılık talimatıyla polisteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.


DİĞER OLAYLAR


Ayrıca kontroller sırasında çeşitli suçlardan mahkemece aranan 11 kişi ile üzerinde uyuşturucu bulunduran 4 kişi de gözaltına alındı. Kutlamalar sırasında çevreyi rahatsız ettikleri tespit edilen 64 kişi için kabahatler kanunu kapsamında işlem yapıldı. Kutlamalar sırasında 3 bıçaklama meydana gelirken bu olayların şüphelileri de hemen orada gözaltına alındı. Kutlamalar sırasında, 3 çift karakolluk oldu, polis kayıtlarında bu olay 'karı koca kavgası' olarak yer aldı. Ayrıca, üzerinde bıçak bulunduran 1 kişi ile polise mukavemet eden 1 kişi de gözaltına alındı. (dha/Mehmet AKTARAN)  http://www.radikal.com.tr/111487411148743

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Taciz etme hakkınız yok. - pekmez_2042

  Tacizci 12 kişi değildir. Kameraya yakalanan veya şikayet etme şansı olan kadınarın söyleyebildikleri bu kadardır. Aksi halde kimbilir kaç kadın taciz edilmiştir. Savcı beyler böyle yaptıkça ne kadınların şikayet etme yolu açılır, nede bu erkekler tacizden cayar. Kadınlar nasıl ve ne olursa olsun hiç bir erkeğin kadını taciz etmeye hakkı yoktur. Bu tacizci erkeklere, kanıt aranmaksızın yasada belirtilen ceza verilmelidir.

  erkekler incelenmeli - angella

  ne garip ya ormanda tilkiler tavşanları yemesin diye gozetleme yapar gibi! ne bu anlamıyorum erkeklik nasıl birsey yani neden insanın kendisi bunu kontrol edemiyor da başkası ediyor? yılbaşında bayramda erkeklere daha baska seyler oluyor o gun muhakkak bir kadına bişey yapmalılar. koç bayramı sanıyorlar bu gunleri.

  Aferin Suçlu !! Aferin Suçlu !! - idemo

  "Duyduk duymadık" diyelim bari.. Sokakta taciz, artık serbest.. Karar da hukukun en etkili makamından.. İnanalım ütfen, herkesin bir gün bu hukuka ihtiyacı olabilir.. Vay halimize !!!! İçki içtiği halde sokakta kendine hakim olmasını becerenlere uygulanacak cezadan da haberdar olsaydık da hesabımızı şaşırmasaydık.. Kabahat, yargı tarafından ödüllendirilmeye başladığına göre, sokakta başımıza gelecek herhangi kötü bir olayda "neden sokağa çıktın?.." sorularıyla muhattap olma riski ile karşı karşıyayız.. Hatta bu sokağa çıkış "içki içmek" odaklı olduğunda hepten suçlu, sokağa çıkan.. Aferin Suçlu.. Ve onu suçlu görmeyip, suç işlemeyenle aynı yolda yürüten.. Aferin size !!!