Savcının talimatıyla taciz zanlıları serbest!

Savcının talimatıyla taciz zanlıları serbest!
Savcının talimatıyla taciz zanlıları serbest!
İstanbul'da yılbaşı kutlamalarının yapıldığı Nişantaşı ve Taksim'de dün gece 8 taciz olayı meydana gelirken 12 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler savcılık talimatıyla polisteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı

İSTANBUL - Yılbaşı kutlamaları sırasında kötü görüntülerin ortaya çıkmasını önlemek için emniyet 5 bin polisle sıkı önlemler aldı. Bütün bu önlemlere rağmen az da olsa bu yılda taciz olayları meydana geldi. Kutlamaların yapıldığı Nişantaşı ve Taksim’de dün gece 8 taciz meydana gelirken bu olaylarla ilgili 12 kişinin suçüstü yakalandığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler, savcılık talimatıyla polisteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.


DİĞER OLAYLAR


Ayrıca kontroller sırasında çeşitli suçlardan mahkemece aranan 11 kişi ile üzerinde uyuşturucu bulunduran 4 kişi de gözaltına alındı. Kutlamalar sırasında çevreyi rahatsız ettikleri tespit edilen 64 kişi için kabahatler kanunu kapsamında işlem yapıldı. Kutlamalar sırasında 3 bıçaklama meydana gelirken bu olayların şüphelileri de hemen orada gözaltına alındı. Kutlamalar sırasında, 3 çift karakolluk oldu, polis kayıtlarında bu olay 'karı koca kavgası' olarak yer aldı. Ayrıca, üzerinde bıçak bulunduran 1 kişi ile polise mukavemet eden 1 kişi de gözaltına alındı. (dha/Mehmet AKTARAN)