Savcıyı rehin alan Şafak Yayla'nın babası uçağa alınmadı

Savcıyı rehin alan Şafak Yayla'nın babası uçağa alınmadı
Savcıyı rehin alan Şafak Yayla'nın babası uçağa alınmadı
Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınarak öldürülmesi olayını gerçekleştirenlerden Şafak Yayla'nın babası Şinasi Yayla, cenazeyi almak için Giresun'dan İstanbul'a gitmek için yola çıktı. Ancak Şinasi Yayla, alkollü olduğu iddiasıyla uçağa alınmadı, minibüs şoförleri tarafından da dövüldü.

RADİKAL - İstanbul ’daki Çağlayan Adliyesi’nde dün öğle saatlerinde Berkin Elvan davasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan DHKP-C üyesi Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol, yaklaşık 8 saat sonra düzenlenen operasyonla öldürüldü. Ağır yaralanan savcı Mehmet Selim Kiraz da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Güvenlik güçleri tarafından ölü ele geçirilen DHKP-C’li teröristlerden Şafak Yayla’nın, Giresun’un Çanakçı İlçesi’ne bağlı Karabörk Köyü’nde oturan ailesinin evine güvenlik güçleri gitti. Jandarma, Yayla Ailesi’nin evine giden yoldan araçların geçişine izin vermedi. Yayla Ailesi’nin yakınları, 3 çocuklu Aysel ve Şinasi Yayla çiftinin evine akın etti. Ancak gazeteciler ailenin yakınları tarafından eve yaklaştırılmadı.

YÜZÜ KAN İÇİNDE KALDI

Şinasi Yayla bu sabah operasyonda ölü ele geçen oğlu Şafak Yayla’nın cenazesini almak için İstanbul’a gitmek üzere yola çıktı. Trabzon Havalimanı’na gelen Şinasi Yayla’nın, iddiaya göre sarhoş olduğu gerekçesiyle uçağa binmesine izin verilmedi. Trabzon’dan Giresun’a dönmek üzere saat 11.00 sıralarında minibüs garajına giden Şinasi Yayla, sarhoş olduğu için şoförler de araçlarına almak istemedi. Şoförlerle tartışması sırasında Şinasi Yayla, şoförler tarafından dövüldü.

Ağzı burnu kan içinde kalan Şinasi Yayla, polisler tarafından Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Burada tedavisi yapılan Şinasi Yayla, polis ekibi tarafından Giresun il sınırına götürülerek bırakıldı.
DHA-Hakan KABAHASANOĞLU