Savcıyı rehin alanlar olayı anlattı

Savcıyı rehin alanlar olayı anlattı
Savcıyı rehin alanlar olayı anlattı
Savcı Kiraz'ı rehin alan DHKC'liler, sosyal medyada bir ses kaydı yayınlayarak odanın içindeki durumu ve eylemlerini anlattı. Ses kaydında DHKC'li eylemci, "Mahir Çayanların yaptığı gibi onlar nasıl ki kararalılıkla 3 İngiliz ajanını cezalandırdıysa biz de aynı şekilde bunu gerçekleştireceğiz" diyor.

RADİKAL - İstanbul Adliye Sarayı'nda Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin alan DHKC'liler bir ses kaydı yayınlayarak olayı anlattı. 

Örgüte yakın sosyal medya hesaplarından paylaşılan ses kaydında şunlar söyleniyor. "Odaya şu ana kadar herhangi bir müdahalede bulunulmadı. İlk dışarıya seslendiğimizde kapıyı açmaya çalıştılar, zorladılar, buradaki personel. Ondan sonra geri çekildiler. Koridoru boşalttıklarını biliyoruz, ses yok şu anda. Siren seslerini duyuyoruz aşağıda siren sesleri var. 31 Mart, 30 Mart 1970’in bir gün sonrası, Mahir Çayanlar bu yolu başlattı. Devrim yolunu çizdiler, biz de bu yolu takip ediyoruz, sürdürüyoruz ve ölene kadar da sürdürmeye devam edeceğiz. Mahir Çayanların yaptığı gibi onlar nasıl ki kararalılıkla 3 İngiliz ajanını cezalandırdıysa biz de aynı şekilde bunu gerçekleştireceğiz. Eğer taleplerimiz karşılanmazsa aynı şekilde bizim için her şey bitmiş olacak, çatışmaya başlayacağız ve savcıyı cezalandıracağız. Onun dışında buradan Berkin Elvan’a ve tüm Gezi şehitlerinin ailelerine buradan selamlarımızı gönderiyoruz, onları çok seviyoruz, Gezi şehitlerimizi çok seviyoruz... 

'BAŞSAVCI VEKİLİYLE KONUŞTUK'

Az önce başsavcı vekiliyle konuştuk, Sezgin Tanrıkulu ve Ümit Kocasakal’a ulaşıldığını, gelmekte olduğunu söylediler ama tekrar dönülmedi. Eğer öyle bir şey olursa görüşmeler başlayacak ama 15.36’ya kadar tabii ki o görüşmeler yapılırsa ve talepler karşılanırsa olacak. Olmazsa zaten eylemimizi savcıyı cezalandırarak noktalayacağız, çatışmaya başlayacağız.