Savcıyı 'tenzili rütbe' öldürdü iddiası

Savcıyı 'tenzili rütbe' öldürdü iddiası
Savcıyı 'tenzili rütbe' öldürdü iddiası
Yaz kararnamesiyle Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'ndan Gebze Cumhuriyet Savcılığına atanan Faruk Yıldırım Ermerak, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yargıçlar Sendikası Ermerak'ın 'tenzili rütbeye' uğraması nedeniyle yaşadığı büyük üzüntüden dolayı kalp krizi geçirdiğini iddia etti.

radikal.com.tr  - HSYK’nın yaz kararnamesi ile Beykoz Cumhuriyet Savcılığı görevinden, Gebze Cumhuriyet Savcılığına atanan Faruk Yıldırım Ermerak, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Yargıçlar Sendikası yaptığı yazılı açıklamada Ermerak’ın ‘tenzili rütbeye’ uğraması nedeniyle yaşadığı büyük üzüntüden dolayı kalp krizi geçirdiğini iddia etti.

HSYK, yayınladığı son yaz kararnamesi ile çok sayıda hakım ve savcının görev yerlerini değiştirdi. Görev yerleri değiştirilen isimler arasında Savcı Faruk Yıldırım Ermerak da yer aldı. HSYK, tenzili rütbe niteliğinde bir işleme imza atarak, Beykoz Cumhuriyet Savcılığı görevini sürdüren Ermerak’ı, Gebze Cumhuriyet Savcılığına atamasını yaptı. Ermerak, bu atamadan dolayı yaşadığı büyük üzüntüden dolayı kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği iddia edildi.YARGI ŞEHİDİDİR

 

Yargıçlar Sendikası Ermerak’ın hayatını kaybetmesi nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “HSYK tasarrufu kabul edilebilir değildir. Onurlu insan Faruk Yıldırım Ermerak emeğinin değersizleştirilmesi, kendisinin itibarsızlaştırılması amaçlı bu haksız, hukuksuz ve merhametsiz saldırıyı kaldıramamış, bu üzüntüsünü defalarda dile getirmiş ve nihayetinde bu gece bu ağır yük nedeniyle kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmiştir. Bu haksız, hukuksuz ve merhametsiz tasarrufun sahibi HSYK’nın tasarrufun mağduru meslektaşımızın yaşamını kaybetmesinde hiçbir katkısı yoktur denilemez. Aksi hal Cumhuriyet Savcılarının da bir insan olduğunu, onların da bir gururları, duyguları olduğunun inkarıdır. Acısı acımızdır. Yargı şehidi sadece vurularak olunmuyor. Haksız, hukuksuz tasarruflar da insanların yaşamına mal oluyor.”

 


  ETİKETLER:

  hsyk

  ,

  Gece

  ,

  İddia

  ,

  Kalp

  ,

  savcı

  ,

  Yargı

  ,

  kalp krizi