'Sayın abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz...'

'Sayın abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz...'
'Sayın abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz...'
Antalya Alanya'da izolasyon ustası 41 yaşındaki Alaattin Alav, GSM şirketinden cep telefonuna gelen, 'Sayın abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz' yazan bilgilendirme mesajıyla şaşkına döndü.

ANTALYATüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şubesi'ne başvuran Alav, "Müşteri temsilcisini aradım ve bana 'Sistem hatası olmuş' dedi. Bir özür bile dilemediler" dedi.

Alanya'da 20 Nisan'da inşatta çalıştığı sırada cep telefonuna gelen, 'Sayın abonemiz cinsiyet kriterine uygun değilsiniz' yazan bilgilendirme mesajıyla şoke olan ve bir anlam veremeyen izolasyon ustası Alaattin Alav, mesajı ilk olarak çalışma arkadaşlarına gösterdi. Arkadaşlarının dalga geçmesi üzerine bu kez GSM operatörünü arayan ve müşteri temsilcisine durumu anlatan Alav, 'Sistem hatası olmuş' yanıtıyla karşılaştı. Duyduğu rahatsızlık nedeniyle THD Alanya Şubesi'ne başvuran Alaattin Alav, GSM şirketine dava açmaya hakkı olup olmadığını sordu.


ARKADAŞLARI ALAY ETTİ
Mesajın cep telefonuna 4 gün önce geldiğini belirten Alaattin Alav, "Müşteri temsilcisini aradığımda bana sistemden aynı mesajı okudu ve sistem hatası olduğunu söyledi. Beni arayarak bir özür bile dilemediler. Moralim bozuldu. Arkadaşlarım benimle alay etti. Daha sonra dava açma hakkım olup olmadığını öğrenmek için tüketici hakları derneğine geldim" dedi


AFFEDİLECEK KUSUR DEĞİL
THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan ise şöyle dedi: "Ciddi bir kurumun sisteminde böyle bir sorgulama niçin yapılır anlaşılır gibi değil. Bu tür kurumların ciddi olarak gerek fiyatlandırmada, gerekse de bu tür mesajlarda kendini yeniden gözden geçirmesi gerekir. Gece siz uyurken dahi sistem size otomatik mesaj atıyor. İnsanları rahatsız eden bu durumun önüne geçilmesi lazım. Vatandaş inşaatta çalışıyor. Birdenbire morali bozulsa, o inşaatta başına bir kaza gelse ne olacak? Bu tür mesajlar bir anda insanların moralini bozar. Bunlar affedilecek kusurlar değil. Avukatlarımıza danışıp bu konuda ne yapabileceğimize karar vereceğiz." 


DHA


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Alanya

  ,

  Gece

  ,

  Dalga

  http://www.radikal.com.tr/113105111310512

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Telefonun Rengi? - Clear

  Elindekini bilemem ama asıl devamlı kullandığı telefon ne renkmiş? Pembe,filizi yeşil,fosforlu sarı gibiyse(biri muziplik olsun diye hediye etmiş olabilir ya da eşinin veya kızının telefonunu kullanıyor olabilir),böyle bir ileti gelmiştir(!).Yalnız GSM müşteri temsilcisi bunu nasıl bilebilmiş? İnsan şu teknoloji denen şeye hayret ediyor doğrusu...Neyse şimdilik öyle sağda solda anlatıp durmasın.Pek şık olmaz.Hele resmi görünce derim ki,kesin olmaz,hiç mi hiç yakışmaz.Hatta günümüzün estetik operasyonu bile,bu işin altından kalkamaz.sabırlı olmasını ve sessiz kalmasını öneririm.

  BU BİR PİYANGO - HARAYDIN

  Ne şaşkınlığı, bu bir piyango. Böyle bir zırva mesajla yapılan korkunç vurdumduymazlığın tazminat davasıyla mesajı gönderenin aklı başına gelir, mesaj gelen de bu zırvayı tazminata dönüştürür, bir nevi piyango yani.