'Sayın Başbakanımız yeryüzüne halife olarak gönderilmiştir'

'Sayın Başbakanımız yeryüzüne halife olarak gönderilmiştir'
'Sayın Başbakanımız yeryüzüne halife olarak gönderilmiştir'
Muğla'da, içki ve sigara satışı yaptığı gerekçesiyle öğrencilerine okulun yakınındaki marketten alışveri yasaklayan Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Şinasi Çövüt, Facebook'taki kişisel sayfasında, Başbakan Erdoğan için 'Halife' benzetmesinde bulundu.

MUĞLA - Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Şinasi Çövüt, bir süre önce içki ve sigara satışı yaptığı gerekçesiyle okulun karşısında marketten öğrencilerin alışveriş yapmasını yasakladı. Öğrencilerine yönelik, "İçkili yerlere giderlerse hakkımız haram olsun. Burada Kuran-ı Kerim ve sünneti öğretiyorum. İslam'a göre haramdır" diyen Çövüt, şimdi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Kızılcahamam’da yaptığı açıklamayla ilgili Facebook’taki kişisel sayfasından bir yazı paylaşarak gündeme geldi. Başbakan Erdoğan ’ın kız ve erkek öğrencilerin bir arada yaşamasının yanlış olduğuyla ilgili açıklamasını desteklerini belirten Çövüt şöyle dedi:

"Biz Müslümanlar, kadın ve erkeklerin nikahsız olarak birbirleri ile olmama, fütursuzca aynı mekanlarda kalmamaları yönünde görüş belirtiyorsak, bu onların, ailelerinin ve içinden geldikleri toplum fertlerinin insanlıklarını ve onurlarını korumak istememizdendir. Bu nemelazımcılıktan uzak bir sorumluluk örneğidir. Yüce Rabbimizin bize yüklediği bir görevdir. Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenci yurtlarına ilişkin sözleri medyada ve siyaset arenasında tartışılmaya başlandı başlamasına. Hani bizim de fazla demokrat, empati meraklısı Müslüman kardeşlerimiz Başbakanı haklı bulmadıklarını ifadeye başladılar. Kendilerine özellikle şu noktayı hatırlatmak istiyorum. Bize göre dünyadaki tüm kadınlar, ya annemiz, ya eşimiz, ya da kız kardeşimizdir. Kısacası çok değerlilerdir."


'BAŞBAKAN HALİFE OLARAK DÜNYAYA GELDİ'
Çövüt paylaştığı yazıda daha sonra şu satırlara yer verdi:

"Son tartışmalarda Başbakanımız’a karşı çıkanların hangisi genelevlere, kadınların bir meta gibi alınıp satıldıkları, seks kölesi olarak kullanıldıkları içkili gece kulüplerine, tavernalara, kadın vücudunun pazarlandığı otomobil, araba lastiği reklamlarına karşı çıkmıştır? Yeryüzüne halife olarak gönderildiğinin bilinci ile sadece kendi hayatını değil, kendi hayatı nasıl kutsalsa diğerlerinin hayatlarını da öylece kutsal sayarak hareket eden, ailelerin şeref, haysiyet ve insanlık onurunu ayaklar altına alınmaktan kurtarmaya çalışan Sayın Başbakanımızdan Allah razı olsun. Kendisine bir Müslüman olarak en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum." (Cavit AKGÜN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1159538115953827

  YORUMLAR
  (27 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Marketi kapattır bari tam olsun - korel dolunay

  Aferin müdür çok iyi . İran dan devrim muhafızı ithal et onları da Muğla sokaklarında ellerinde sopalarla dolaştır bari . Okul müdürü mü gestapo şefimi belli değil .

  halife anlamı farklı - saydamar

  ....yeryüzüne halife olarak gönderildiğinin bilinci ile... Kurana göre insanlar yeryüzüne Allah'ın halifesi olarak gönderilmiştir. buradaki halife kavramı haberde anlaşılandan farklıdır. müdürün görüşlerine katılmıyorum fakat yanlış anlamayı düzeltmek istedim.

  TEMSILCI - Equalizer001

  Muğla Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Şinasi Çövüt: ?Sayın Başbakanımız yeryüzüne halife olarak gönderilmiştir? demis. Sinasi Bey, dogruyu soylemis. Allah, bababimiz olan Ademi yeryuzune temsilcisi olarak gondermistir. Basbakan Erdogan da bizler gibi Adem?in oglu oldugundan Allahi yeryuzunde temsil etme gorevini ustlenebilir. Bir an icin Basbakanin Halife oldugunu kabul edelim; Bir temsilci temsil ettigi makamdan ayri karar alabilir mi? Alamaz. Hal boyle ise; Basbakan neden Adem ogullari ile iliskilerinde Yuce Rabbimizin Adem ogullarina tanidigi gunah ve sevap isleme ozgurluklerinden gunah isleme ozgurluklerini ellerinden almaya kalkiyor? Allah kizli-erkekli yasamamizi isterken, kizlari erkeklerden neden ayirmak istiyor? Bu kirladan fazla kiralci olmak degil midir? Bu Allah?in yolundan cikip, Iblisin yoluna girmek degil midir? Bir insan Allahi gercek manada tanimadan, Allahi temsil etmeye nasil curet edebilir? Eminim, Basbakan Erdogan benim paramla 5 kurusluk Allah bilgisi ile Allahi yeryuzunde temsil etmeye curet edemez ama bizim İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Şinasi Çövüt 1 kurusluk Allah bilgisi ile bu vazifeyi Basbakana yuklemis bile. ?Medreseden hayır yok, dinle beni; Vakıf lokması karartır içini. Git, bir yıkık yerde yoksulca yaşa: Orası bir padişah eder seni.? _ Omer Hayyam

  Hadi yine iyisin! - sblgngr

  Kaptın il milli eğitim müdürlüğünü seneye. Liyakatin sayesinde..

  Burası Yeni Türkiye... - serseriser

  Bende Büyük İskender olarak diyorum ki "Adam haklı"... Dartanyann!!!... Maykıl Ceksın, Napolyon ve Halife'yi çağır da bi okey dönelim...

  Basbakan neyimis? - verateyze

  Hani iltica dedilerde ne oldu? Memleketimizde ne degisti diyorsu Sayin basbakan. Iste görsün. Nasil insanlar cogaldi. Basbakan halife imis. Günaydin türkiye. Türkiyenin ne Kadar geriye Dogru kosar adim ilerlediginin farkindamisiniz. Halifeler devrine Kadar uzaniyoruz. Birisi cikip birsey söyleyecek. Mantik fukaralarida, ne -nasil- neden demeden ona inanacak. Yani koyun cobanlari peydah olacak ve cobanin dü dedigi yerede zavalli koyunlar yonca yedirecek diye pesinden gidecekler. Allah bu yüce milleti karanlik ve bölücü insanlarin pencesinden kurtarsin.

  Sayın Başbakan; - Ali Fakı

  Dünyanın en zengin siyasetçilerinden biri oldun; İsviçre bankalarında 1 değil, 2 değil, tam 8 tane hesabın olduğunu dünyanın en iyi gazetesi New York Times, ABD'nin eski Ankara Büyük Elçisinin (Eric Edelman) Amerikan Dışişleri Bakanlığına gönderdiği raporlara dayanarak söylüyor. Çocukların "gemiciklerden" gemi filolarına terfi edeli çok oluyor. Sular ısınıyor, münafıkın, cahilin ve yalakanın sözüne kanma, halifeliği malifeliği boş ver, vakit varken bir bahane uydur, bu fukara millete ve kendine acı, git İsviçre'ye veya Amerika'ya milyarlık rant birikimlerinin tadını çıkar! Yürü ya kulum!