Sayın: Tolon ve Eruygur gizli örgütten bahsetti

Ergenekon davasında sanık Ümit Sayın gizli oturum isteyerek, önemli açıklamalar yaptı. Sayın "Hurşit Tolon ve Şener Eruygur TSK'daki gizli örgütlenmeden söz etti. Bana da görev önerildi" dedi.
İSTANBUL - Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci ''Ergenekon'' davasının 124. duruşması Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülüyor.

Duruşmaya Hayrettin Ertekin ve Selim Akkurt dışındaki emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık katıldı.

GİZLİ OTURUM
Tutuksuz yargılanan gazeteci Güler Kömürcü Öztürk de duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada tutuklu sanıklardan Ümit Sayın'ın talebi doğrultusunda diğer sanıklar dışarı çıkartılarak bazı beyanları alındı.

TSK'DAKİ GİZLİ ÖRGÜT
Sayın, ikinci ''Ergenekon'' davasının tutuksuz sanıklarından emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'un,''TSK içinde bir yapılanmadan söz ettiklerini, bu yapılanmanın gidişata dur diyeceğini belirttiklerini'' iddia etti.

Ümit Sayın, Eruygur'un ''Bu yapılanmanın sivil kanadında görev alması konusunda'' kendisine de teklifte bulunduğu ve teklifi kabul etmediğini ileri sürdü.