Sayısal Loto'yu karı koca ayrı ayrı kazandı!

Milli Piyango İdaresi Sayısal Loto'da büyük ikramiyenin beş kişiye isabet ettiğini, bunlardan ikisinin birbirinden habersiz aynı kupona oynayan bir çift olduğunu açıkladı. Açıklamada, "25 Ağustos tarihli Sayısal Loto çekilişinde...

İSTANBUL - Milli Piyango İdaresi Sayısal Loto'da büyük ikramiyenin beş kişiye isabet ettiğini, bunlardan ikisinin birbirinden habersiz aynı kupona oynayan bir çift olduğunu açıkladı. Açıklamada, "25 Ağustos tarihli Sayısal Loto çekilişinde İstanbul Kadıköy talihlilerinin, aynı bayide aynı kuponu iki defa birbirinden habersiz oynayan karı koca olduğu anlaşıldı. Ayrı ayrı 293 bin 973 YTL tutarında ikramiye kazanan eşlere toplam 587 bin 947 YTL ikramiye ödendi" denildi.
Anka ajansı, talihlinin evdeki bir kuponu yatırılmamış sanıp bayiye gidince aynı sayılara bir kez daha oynadığını yazdı. Anka'ya göre eşlerden biri "Kazandım" diye sevinirken diğeri "E ben de kazandım" deyince durum anlaşıldı!
Ama Şahsettin Timuçin adlı talihlinin akrabaları iddiaları yalanladı. Timuçin gazetecilerle görüşmezken, yeğeni Tarık Timuçin, amcanın aynı kuponu eşinden habersiz yatırdığı iddialarının doğru olmadığını söyledi. Yeğen Timuçin, amcasının yıllardır şans oyunlarına büyük paralar yatırdığını belirterek, "Amcam kazandığını kahvehanede öğrendi.Normal karşıladı. Çünkü daha önce de tutturuyordu" dedi. Ayrıca Timuçin'in aynı kuponu iki kez yanlışlıkla yatırdığını iddia eden de oldu. Hatta aynı gün oynadığı 15 kuponda da beş tutturduğu söylendi. Ancak bu iddiaları Şahsettin Timuçin kendi ağzından ne doğruladı ne yalanladı.
Banko yöntemiyle kazandı
Kuponu alan Espiye Büfe'nin sahibi Hakan Güven ise mutlu:
"Sürekli oynayan bir müşterimdi. Banko yöntemini deniyordu. Yani beş rakamı sabit tutup bir rakamı değiştiriyordu. Her hafta 200 YTL'lik kupon yatırıyordu. O kazanınca işlerim arttı."