Saymaz, Vali Tuna'yı Basın Konseyi'ne şikayet etti

Saymaz, Vali Tuna'yı Basın Konseyi'ne şikayet etti
Saymaz, Vali Tuna'yı Basın Konseyi'ne şikayet etti
Radikal muhabiri İsmail Saymaz, Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesine ilişkin haberleri nedeniyle e-mail yoluyla kendisine hakaret eden Eskişehir Valisi Tuna'yı Basın Konseyi'ne şikayet etti.

Radikal.com.tr - Radikal muhabiri İsmail Saymaz, kendisine e-mail yoluyla hakaret eden Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı Basın Konseyi’ne şikayet etti. Basın Konseyi de Vali Tuna’ya bir yazı göndererek, en geç 8 Ekim’e kadar değerlendirmesini iletebileceğini, 9 Ekim’de yapılacak kurul toplantısına katılıp açıklama yapabileceğini bildirdi.
Saymaz’ın başvurusu sonrası harekete geçen Basın Konseyi Genel Sekreteri Namık Koçak, bugün Vali Tuna’ya gönderdiği yazıda, konseyin görevlerinden birisinin de, “başvuruları barışçıl sonuca ulaştırmak” olduğunu vurguladı. Bu doğrultuda Vali Tuna'dan, hakkındaki başvuruyla ilgili uzlaşma isteği olup olmadığını, uzlaşmak istediği takdirde şartlarla ilgili önerilerini, istemediği takdirde ise değerlendirmesini en geç 8 Ekim’e kadar bildirmesi istendi. Yanıtı bu tarihe kadar ulaşmazsa 9 Ekim’de yapılacak Basın Konseyi Yüksek Kurul toplantısına katılarak, sözlü açıklama da yapabileceği ifade edildi.

Oğlum Saymaz'dan 'Sayın Saymaz'a

ÇHD, Eskişehir Valisi hakkında suç duyurusunda bulundu

Ali İsmail için adalet aramak, kamu güvenliğini tehdit ediyormuş!