SBS cevapları açıklandı

SBS cevapları açıklandı
SBS cevapları açıklandı
Seviye Belirleme Sınavı'nın soru ve cevaplarına saat 13.00 itibariyle ulaşılabiliyor. Cevap anahtarı http://www.meb.gov.tr adresinde yayınlandı.

ANKARA - İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi.

SBS, 839'ü yurt içi ve 10'u yurt dışında olmak üzere toplam 849 sınav merkezinde 60 bin sınav salonunda 180 bin sınav görevlisiyle yapıldı.

Sınava giren 1 milyon 127 bin 211 öğrenciye 100 soru için 120 dakika süre tanındı. 2 bin 284 engelli öğrencinin de katıldığı sınavda, bu öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi.

Sınav esnasında kopya çektiği salon görevlilerince tespit edilen öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında ikili/toplu kopya taraması yapılacak. Tarama sonucunda kopya tespit edilen öğrencilerin ilgili testleri iptal edilecek.

Öğrenciler ve veliler, saat 13.00'ten itibaren okullardan sınav kitapçıklarını almaya başladılar. Ayrıca www.meb.gov.tr adresinden de sorularla cevap anahtarına ulaşılabiliyor.
Yerleştirme sonuçları 12 Temmuz'da ilan edilecek.

SONUÇLAR GÖNDERİLMEYECEK

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. Sonuçlar, http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanacak.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 8. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmeyecek. Bu öğrencilerin PYBS sonuçları, SBS'ye göre hesaplanacak. (aa)