@ismailsaymaz

SDP'lilere 'anayasal düzeni alaşağı etme' suçlaması

SDP'lilere 'anayasal düzeni alaşağı etme' suçlaması
SDP'lilere 'anayasal düzeni alaşağı etme' suçlaması
Salı sabahı Taksim Meydanı'na yapılan operasyonda, yaşananh çatışmaların ardından parti binasında gözaltına alınan 20'ye yakın suç isnadı yöneltiliyor. Bu suçlar, "en az iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını" gerektiriyor.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Sosyalist Demokrasi Partisi Genel Başkanı Rıdvan Turan’ın verdiği bilgilere göre Gezi Parkı ve Taksim’de molotofkokteyli atma eylemine katıldıkları iddia edilen 58 SDP’li bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. 

SDP’liler için emniyet fezlekesinde, “Anayasal düzeni alaşağı etmek", " Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "halkı isyana tevşik” başta olmak üzere 20’ye yakın suç isnadı yöneltiliyor. Bu suçlar, “en az iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını” gerektiriyor.


  http://www.radikal.com.tr/1137607113760712

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HÜHÜMET GÜNAH KEÇİSİNİ BULDU BİLE - pispor

  SDP tüm fatura ona kesilecek belki bu faturaya Roboski katliamı Reyhanlı katliamıda dahil edilecek o zaman şu gerçek açığa çıkıyor başbakan ne dedi biz üç ay önceden biliyorduk o zaman üç ay önce hükümet kendi günahlarını yüklemek için bir günah keçisi arıyordu ve Gezi parkı direnişinde buldu SDP liler

  ... - noelon

  suçlamalara bakınca nedense 80 darbesi süreci ve sonrasında yapılan suçlamalara benzettim... nedense... bu iktidar darbelerden intikam alıyoruz diye yalanlar ile oy toplayıp dursun... söyledikleri yalanın karşısındaki gerçek ise tıpkı oy almak için kullandıkları 80 darbesi gibi bunların da zihniyeti faşisttir, hatta 80 darbesi ruhu içlerine işlemiştir... bir daha bakın suçlamalara...

  SDP lilere anayasal düzeni hk - fgemak

  iktidara tepki veren toplum ilk önce iktidarın yandaşı savcı ve yargıçları etkisiz hale getirmenin yollarını düşünmesi gerektiğini yapılması gereken asıl bir görev olarak düşünüyoruz.

  Oyu değil İşlevi - ibretnüma

  Zaten SDP AKP'nin seçim dönemlerinde en dikkat ettiği, aldığı oylarla, yaptığı propagandalarla Ak Parti'yi çok zor durumlara gark eden; siyasi kadrolarıyla (bıyıklı dinazorlar) gençlik kollarıyla (bildiğimiz militan) düşünce sistemiyle (sosyalizm, çok tutulur ya) muhafazakar yapıyı sallayan, dengeler değiştiren çok mühim bir partidir.

  anladın sen - isakent

  merak ediyorum bu yorum yapan arkadaşlar söylediklerine kendileri inanıyorlarmı herkes biliyor buradaki zümrenin arkasında hangi zihniyetin olduğunu bu zihniyet burada ankara da ve gazi mahallesindeki zihniyet yakarlar yıkarlar sonrada en çok onlar ağlarlar

  Polis tiyatrosu. - gokhangokhan

  Çok net görüntüler var, video paylaşım sitelerini açıp bakmamış mı sayın savcılar. Resmi kıyafetli polisler toma aracını yakarken gayet net görünüyorlar, eylemci diye gözaltına alınan polisin başka polis operasyonlarında yüzünün açıkça göründüğü fotoğraflar yayınlandı. Bu kadar kör göze parmak ayıp olmuyor mu? Asıl yargılanması gereken bu polis tiyatrosunu oynayanlardır.

  Güler misin Ağlar mısın ? - Kayzer1420

  Molotof kokteyli vede SDP binasında bıçak,silah bulunduğu haberleri tiyatrodan ibaret.Yanlız 7.65 silahlarla,molotof kokteyli ve döner bıçakları ile ''Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmaya çalışılabileceğini!'' bilmiyordum.Kimse duymasın, yoksa Türkiye'nin düşmanları hemen ''takım sandığı'' ile de Türkiye'yi ortadan kaldırabilir!