Sebahat Tuncel polis balosuna davet edildi

Sebahat Tuncel polis balosuna davet edildi
Sebahat Tuncel polis balosuna davet edildi
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün, Türk Polis Teşkilatı'nın 168'inci yıldönümü nedeniyle düzenlediği Polis Balosu'na BDP'li Sebahat Tuncel'i de davet ettiği ortaya çıktı.

Merter’deki Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Polis balosunun davetli listesinde bu yıl ilk kez aralarında BDP İstanbul milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel gibi isimler de vardı.

Hürriyet gazetesinden Toygun Atilla’nın haberine göre Silopi’de 2011 Nevruz kutlamaları sırasında çıkan olaylar sırasında Emniyet Müdürü Murat Çetiner’e attığı tokat ile gündeme gelen ve 25 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edilen Sebahat Tuncel, bu yıl İstanbul polisinin davetlileri arasındaydı.

10 Nisan’da gerçekleştirilen baloya BDP’li milletvekilleri katılmazken, kutlama mesajı da göndermedikleri kaydedildi.

BDP’li milletvekilleri ise İstanbul Emniyeti’nin gönderdiği davetiyelerden haberleri olmadığını söyledi. Sebahat Tuncel, “Ben İstanbul’daydım. Elime ulaşan bir davet olmadı. Ankara ’daki ofisime gelmiş olabilir. Haberim yok” dedi. Sırrrı Süreyya Önder de “Davetiyeden haberim yok. Ankara’ya da gelse haberim olurdu” açıklaması yaptı.


  http://www.radikal.com.tr/112954711295472

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sebahat Tuncel polis balosuna davet edildi - ms@deniz

  Bu söz konusu yapılan davet düzmece bir davettir, davet yapılmış olsa bir milletvekilinin eline geçmemesi mümkün değil.

  Polise Bravo - kaşınan adam

  Polise tokat atan vekil baloya davet edilirken,paralı eğitimi protesto eden öğrencilere yıllarca hapis cezası.Evet Anayasa oylaması ile yasalarımız ve mahkemeler çook bağımsız oldu..Yaşasın ileri demokrasi...