Seçim bitti, AKP'li vekilin 'hızla yükselen' oğlu gitti

Seçim bitti, AKP'li vekilin 'hızla yükselen' oğlu gitti
Seçim bitti, AKP'li vekilin 'hızla yükselen' oğlu gitti
AKP'li eski vekil Gülseren Topuz'un oğlu Berk Topuz, seçimlerin ardından memuriyetten atıldı.

RADİKAL - Seçimden bir hafta önce Beykoz İlçe Sağlık Müdürü olan, seçime birkaç gün kala müdürlüğü alınarak hekimliğe geri çekilen AKP ’li eski vekil Gülseren Topuz’un oğlu Berk Topuz’a en büyük darbe seçimden sonra geldi.

Cep telefonuna “tehdit mesajlarıyla” evine bomba süsü verilen iki paket gönderen, uzman tabipliği dahi tartışma konusu olan Topuz, seçimlerin ardından memuriyetten atıldı. Sosyal medya hesaplarında yakasında Cumhurbaşkanlığı rozetiyle Tayyip Erdoğan ’la çekildiği fotoğrafı “Allah seni başımızdan eksik etmesin” ifadesiyle birlikte paylaşan Topuz, geleneksel tıbba olan ilgisiyle biliniyor.

Cumhuriyet’ten İklim Öngel'in haberine göre AKP’nin eski İstanbul Milletvekili Gülseren Topuz’un 1982 doğumlu doktor oğlu Berk Topuz’un genç yaşına karşın kısa süredeki yükselişi, seçimlerin ardından son buldu.

KENDİ EVİNE BOMBA SÜSÜ VERİLMİŞ PAKET GÖNDERMİŞTİ

Topuz, 2009’da aracının içinde göğsünden vurulmuş olarak bulundu. Durumu ağır olan Topuz, ameliyat edildi. Topuz’u yaralayan kişiyse yakalanarak tutuklandı. Bu olaydan sonra Topuz’un, tutuklanan kişiden intikam almak ve cezaevinden çıkmasını engellemek için belli aralıklarla kendi cep telefonuna tehdit mesajlarıyla birlikte yine kendi evine “bomba süsü verilmiş iki paket” gönderdiği tespit edildi. Bu olay nedeniyle Topuz ceza aldı.