Seçim bitti, kavgası bitmedi

Konya Beyşehir'e bağlı Yeşildağ beldesinde, mahallenin yeni muhtarı ve rakibinin yakınları arasında çıkan kavgada, bir kişi yaşamını yitirdi.

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Yeşildağ beldesinde, mahallenin yeni muhtarı ve rakibinin yakınları arasında çıkan kavgada, bir kişi yaşamını yitirdi.
162 oyla Saray Mahallesi Muhtarı seçilen Şaban Akar ile muhtar adayı Vacit Kuzu'nun yakınları arasında Meydan Mahallesi'nde başlayan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kuzu'nun yakını İsmet Şahin (43) ruhsatsız tabanca ile diğer muhtar adayının yakını olan Mehmet Mutu'ya ateş etti. Mehmet Mutu (33) ağır yaralı olarak kaldırıldığı Beyşehir Devlet Hastanesi'nden, Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Mutu bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. Olaydan sonra yakalanan İsmet Şahin gözaltına alındı.

AKP-MHP KAVGASI

Nevşehir'in Kozaklı ilçesine bağlı Kanlıca beldesinde, AKP belediye başkan adayının kardeşi ve arkadaşı, "Oyumuzu böldünüz" diyerek dövdükleri MHP'li tarafından bıçaklandı.
Kanlıca Belediye Başkanlığı seçiminde CHP'li aday Mehmet Karaca 351 oy, AKP'li aday Mehmet Mustafa Yılmaz 303 oy, MHP'li aday Hasan Erbay ise 104 oy aldı. Karaca'nın belediye başkanı seçildiği beldede, AKP başkan adayı Mehmet Mustafa Yılmaz'ın kardeşi Ertuğrul Yılmaz ve arkadaşı Alparslan Karahasan, MHP'li olduğu belirtilen Oktay Dağdelen'i 'oylarını böldükleri' gerekçesiyle belde meydanında dövdü. Çıkan kavgada, Dağdelen de Ertuğrul Yılmaz ve Alparslan Karahasan'ı çeşitli yerlerinde bıçakladı. Yetkililer, yaralıların hastanede tedavi altına alındığını, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.