Seçim yenilgisi DTP'li başkanı istifa ettirdi

22 Temmuz seçimlerine bağımsız adaylarla katılan DTP'de Hakkâri Belediye Başkanı Metin Tekçe, görevinden istifa etti. Partisinin 22 Temmuz seçimlerinde Hakkâri'de yaşadığı başarısızlıkta sorumlu olduğu için istifa ettiğini belirten Tekçe...

HAKKÂRİ - 22 Temmuz seçimlerine bağımsız adaylarla katılan DTP'de Hakkâri Belediye Başkanı Metin Tekçe, görevinden istifa etti. Partisinin 22 Temmuz seçimlerinde Hakkâri'de yaşadığı başarısızlıkta sorumlu olduğu için istifa ettiğini belirten Tekçe, "Hesap vermek için bu kararı aldım" dedi.
Tekçe, düzenlediği basın toplantısında, 2004 yılında Hakkâri'den belediye başkanı seçildiğini söyledi. Tekçe, "Hakkâri halkının şunu çok iyi bilmesini istiyorum, bu kararım 2004 yılında seçilmiş olduğum belediye başkanlığı görevimde başarısız olduğumdan dolayı bir kaçış değildir" dedi.
Tekçe, görevini hiçbir zaman bireysel, ailevi ve siyasal çıkarlar lehine kullanmadığını belirtti. Tekçe konuşmasına şöyle devam etti: "22 Temmuz'da Hakkâri'de üç aday ile seçimlere girmemizdeki en büyük etkenin ben olduğumu hepinizin bilmesini isterim. Seçimde sadece bir milletvekili çıkarışımız benim açımdan bir yenilgiyi ifade etmiştir. Ben bir taktiksel hataya düştüğümden dolayı binlerce kez özür diliyorum. Bu hatanın bir sorumlusu olarak ve karşılaştığım ciddi sağlık sorunlarından dolayı görevimden ayrılarak bunun hesabını ödemeyi kararlaştırmış bulunmaktayım."